9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 28 Вересня, 2023

Укргідроенерго спільно з Держенергоефективності працюватимуть над залученням інвестицій

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук разом із генеральним директором найбільшої гідрогенеруючої компанії в Україні «Укргідроенерго» Ігорем Сиротою підписали Меморандум про співробітництво у відновлюваній енергетиці.

Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Держенергоефективності.

Як відомо, до складу компанії входять десять станцій на річках Дніпро та Дністер, а загальна встановлена потужність гідроагрегатів на станціях товариства у 2017 році досягла 5747 МВт.

Переконаний, що співпраця з «Укргідроенерго» дозволить зробити значний внесок у розбудову гідроенергетики України, що є одним з ключових секторів відновлюваної енергетики. Так, станом на кінець 2016 р. частка «чистої» енергії у споживанні електроенергії країни склала 7,9%, з яких 6,7% – це саме електроенергія великих ГЕС, – повідомив С.Савчук.

Крім цього, Енергетичною стратегією України до 2035 р. поставлено мету –  25% «чистої» енергії у загальному первинному постачанні енергії та формування ефективного енергетичного балансу країни, включаючи гідрогенеруючі потужності.

Тож, об’єднавши зусилля, сторони працюватимуть над стимулюванням виробництва електроенергії з «чистих» джерел та залученням інвестицій у проекти гідроенергетики.

Під час переговорів із Ігорем Сиротою С.Савчук підтвердив необхідність залучення міжнародних інвестицій, у тому числі щодо Канівської ГАЕС.

blank

Крім того, введення в експлуатацію гідроакумулюючої електростанції потужністю 1 ГВт дозволить забезпечити покриття навантаження в пікових періодах, сприяти ефективному регулюванню вітрових та сонячних електростанцій.

Також Голова Агентства відзначив, що впродовж останніх кількох років спостерігається всезростаючий інтерес інвесторів до роботи на українському ринку.

Залучені 1,1 млрд євро «зелених» інвестицій за останні 3 роки – це лише старт і сигнал міжнародній спільноті про відкриття ринку «зелених» проектів обсягом щонайменше 10 млрд євро, які необхідні для реалізації Національного плану дій з відновлюваної енергетики на період до 2020 року, – пояснив С.Савчук.

Останні новини:

Зараз читають