9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 28 Червня, 2022

“Укргідроенерго” побудує гібридні системи накопичення енергії

Верховна Рада ухвалила закон про ратифікацію договорів гарантії між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку (МБРР) в рамках інвестпроєкту щодо встановлення гібридних систем накопичення енергії у ПАТ “Укргідроенерго”.

“За” президентський законопроєкт №0150 від 11 травня проголосували 295 народних депутатів, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на “Українську енергетику“.

Зазначимо, Кабінет міністрів у червні 2021 року схвалив рішення про залучення ПрАТ “Укргідроенерго” позики в $211 млн від МБРР та Фонду чистих технологій у рамках інвестпроєкту щодо підвищення стійкості енергосистеми для європейської інтеграції, що передбачає встановлення гібридних систем виробництва електроенергії. Також Кабмін схвалив проєкт розпорядження президента України щодо делегації для ведення переговорів та укладання договорів гарантії з фінансовими організаціями.

За даними Міненерго, для реалізації проєкту від МБРР буде залучено позики у розмірі $177 млн, від Фонду чистих технологій $34 млн.

blank

Кошти будуть спрямовані, зокрема, на встановлення на територіях об’єктів “Укргідроенерго” 197 літій-іонних систем накопичення енергії (СНЕ), які планується залучити для надання допоміжних послуг регулювання частоти та потужності. Крім того, для власних потреб ГЕС та ГАЕС та зарядки СНЕ планується встановити 63,9 МВт сонячних фотоелектричних станцій.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають