9.5 C
Alba Iulia
Субота, 27 Лютого, 2021

Укренерго закупить обладнання для впровадження “балансуючого ринку електроенергії”

 • Укренерго за кредитні кошти Міжнародного банку реконструкції та розвитку та Фонду Чистих Технологій закупить обладнання для впровадження “балансуючого ринку електроенергії”.
  Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на Укрінформ.

  В Укренерго відбулась заключна передтендерна зустріч з потенційними розробниками програмного забезпечення для автоматизації ринкових функцій Оператора Системи Передачі згідно з вимогами Закону України «Про ринок електричної енергії». Тендер проводиться за процедурами міжнародних закупівель в рамках реалізації Пакету УЕ/5 «Впровадження Балансуючого ринку» Другого проекту з передачі електроенергії, що фінансується за кредитні кошти Міжнародного банку реконструкції та розвитку та Фонду Чистих Технологій, – йдеться у повідомленні.

  Зазначається, що нове програмне забезпечення дозволить Укренерго в умовах функціонування нової моделі ринку електроенергії виконувати наступні функції:

  – оператора балансуючого ринку та ринку системних послуг (балансування енергосистеми в режимі реального часу з урахуванням нових ринкових механізмів);

  – адміністратора розрахунків (автоматизація виставлення рахунків учасникам ринку, контроль платежів);

  – адміністратора комерційного обліку (облік електроенергії, автоматизація процесів на роздрібному ринку, зведення даних по кожному учаснику ринку).

  Проект складний та новий для нас. Тому ми проводимо закупівлю двома етапами: спочатку – прикладне програмне забезпечення (лот 1 «Балансуючий ринок та Адміністратор Розрахунків», лот 2 «Адміністратор Комерційного Обліку»), потім, окремо, – апаратне забезпечення (лот 3 «Інфраструктура Балансуючого ринку»). Це для того, щоб з однієї сторони зменшити ризики постачальників програмного продукту та підвищити конкуренцію, з іншої – придбати уніфіковане та самодостатнє апаратне забезпечення для всієї платформи ринку. Даний формат процедури закупівлі підтримано МФО, – прокоментував подію заступник директора з розвитку ринку та ІТ ДП «НЕК «Укренерго» Андрій Немировський.

  Наразі, тендерну документацію придбало три десятки компаній, серед яких, окрім українських, – відомі транснаціональні корпорації та європейські розробники програмного забезпечення. Дата розкриття тендерних пропозицій за погодженням з МФО – 16 березня 2018 року.

  Сподіваюсь, висока конкуренція, яку ми сьогодні спостерігаємо, дасть свій результат і ми отримаємо дійсно якісний продукт за оптимальну ціну, – зазначив Немировський.

  Балансуючий ринок електричної енергії – один із сегментів ринку електроенергії України, ринок, організований оператором системи передачі електричної енергії з метою забезпечення достатніх обсягів електричної потужності та енергії, необхідних для балансування в реальному часі обсягів виробництва та імпорту електричної енергії і споживання та експорту електричної енергії, врегулювання системних обмежень в енергосистемі України, а також фінансового врегулювання небалансів електричної енергії (ст. 68 Закону України «Про ринок електричної енергії»).

  На балансуючому ринку оператором системи передачі на договірних основах здійснюються купівля та продаж електроенергії для балансування обсягів попиту та пропозиції у межах поточної доби, врегулювання небалансів електричної енергії.

  За результатами роботи балансуючого ринку за певну добу на підставі даних оператора системи передачі та адміністратора комерційного обліку адміністратор розрахунків розраховує платежі оператора системи передачі та постачальників послуг з балансування за електричну енергію, ціни небалансу електричної енергії, а також обсяги небалансів електричної енергії учасників ринку і відповідні платежі за них та виставляє відповідні рахунки у порядку, визначеному правилами ринку. Відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії» нова модель ринку має запрацювати уже у другій половині 2019 року.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Майбутні катери типу Island для ВМС України отримали власні імена

  Патрульні катери типу Island, які будуть передані Військово-морським силам України урядом США, отримали власні імена.

  Укравтодор запропонував Києву добудувати Подільський міст

  Державна служба автомобільних доріг (Укравтодор) офіційно звернулася до голови Київської міської державної адміністрації Віталія Кличка з пропозицією взяти на баланс недобудований Подільський...

  «Українська бронетехніка» виготовила чергову партію бронеавто «Новатор» для Нацгвардії

  Сьогодні, 26 лютого, Національній гвардії України передано партію спеціалізованих броньованих автомобілів «Новатор», виготовлених КВП «Українська бронетехніка» в рамках державного контракту.

  Під Києвом офіційно відкрили один з найбільших в Європі заводів з виробництва керамічної плитки (фото)

  Група компаній "Епіцентр К" відкрила на Київщині новий завод з виробництва керамічної плитки та керамограніту Epicentr Ceramic Corporation.

  В рамках реконструкції траси Київ-Одеса приберуть всі наземні переходи та лівоповоротні розвороти

  Проєкт реконструкції дороги міжнародного значення М-05, який фінансується Європейським банком реконструкції та розвитку і Європейським інвестиційним банком, передбачає заміну на трасі Київ-Одеса,...

  На зберігання та утилізацію боєприпасів Збройні сили витратять 2,5 мільярди гривень

  На утримання 134 арсеналів, їх охорону та оборону, а також на утилізацію 2 279 тонн непридатних боєприпасів та протипіхотних мін цього року...

  Stadler вивчає можливість локалізації виробництва поїздів на Київському електровагоноремонтному заводі

  Представники швейцарської компанії Stadler Rail AG, яка спеціалізується на виробництві залізничного рухомого складу, в рамках робочого візиту у вівторок, 23 лютого, відвідали...

  У Києві на станції метро “Лук’янівська” розпочали капітальний ремонт ескалаторів

  У Києві, на станції метро "Лук'янівська", з 23 лютого почався капітальний ремонт чотирьох ескалаторів, який триватиме до січня 2022 року.

  Зараз читають

  Відбувся черговий успішний пуск україно-американської ракети-носія “Антарес” з вантажем для МКС

  Сьогодні, 20 лютого, о 19 годині 36 хвилин за київським часом (о 12 годині 36 хвилин за...

  Україна продемонструвала бронетранспортер БТР-4МВ1 на виставці в Дубаї

  “Укрспецекспорт” показав на міжнародній виставці озброєнь IDEX-2021 новітній український бронетранспортер БТР-4МВ1. Машина розміщена на стенді української делегації.

  Вітчизняний виробник передав медичні автомобілі в різні регіони (фото)

  Завод спецтехніки "Техкомплект", що розташований під Києвом, виконав замовлення ряду регіонів на обладнання і передачу карет "швидкої...

  Міноборони цьогоріч планує почати фінансування розробки оперативно-тактичного ракетного комплексу

  У 2021 році Міністерство оборони України планує почати фінансування розробки вітчизняного оперативно-тактичного ракетного комплексу (ОТРК).