9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 20 Січня, 2022

Укренерго та словацька компанія SEPS побудують нову лінію електропередач

Укренерго в ході робочої зустрічі з представниками словацького оператора системи передачі (ОСП) SEPS узгодило оптимальне технічне рішення для збільшення пропускної спроможності міждержавного інтерконектора Україна—Словаччина.

Згідно з домовленостями, буде збудовано нову ПЛ 400 кВ, що з’єднуватиме існуючі ПС 400 кВ «Мукачеве» та «Вельке Капушани» в одноколовому варіанті з можливістю подальшої модернізації її до двоколової у разі збільшення обсягу міждержавних перетоків. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Укренерго.

Також планується реконструкція ВРП 400 кВ на підстанції «Мукачеве» з метою заміни фізично та морально зношеного основного устаткування та забезпечення можливості приєднання додаткової ПЛ 400 кВ в напрямку ПС 400 кВ «Вельке Капушани». Зокрема, в найближчі три-чотири роки на ПС 400 кВ «Мукачеве» передбачається заміна існуючого автотрансформатора (АТ-3) 400/220 кВ (1964 року встановлення), а також облаштування комплектного розподільчого пристрою з елегазовою ізоляцією (КРПЕ) 400 кВ. Експлуатацію існуючої ПЛ 400 кВ Мукачеве—Вельке Капушани буде продовжено до моменту введення в роботу нової ПЛ 400 кВ з огляду на план заходів Укренерго для синхронізації об’єднаної енергосистеми України з мережею ENTSO-E.

Слід зазначити, що цей проект включено до попереднього переліку проектів спільного інтересу Енергетичного Співтовариства (Project of mutual interest — РМІ) та реалізується шляхом реконструкції міждержавної повітряної лінії (ПЛ) електропередачі 400 кВ Мукачеве—Вельке Капушани. Він передбачає збільшення пропускної спроможності інтерконектора Україна — Словаччина на 30%.  На сьогодні використовується лише 400 МВт пропускної спроможності лінії, що не задовольняє фактичним потребам енергосистеми. Обсяг інвестицій Укренерго в проект буде складати орієнтовно €15 млн.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають