9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 27 Січня, 2023

“Укренерго” спростить приєднання до мережі для виробників “зеленої” електроенергії

blankНЕК “Укренерго” планує спростити механізми видачі технічних умов та погоджень відповідних ТЕО для створення потужностей з виробництва електроенергії з поновлюваних джерел.
Про це заявив керівник “Укренерго” Всеволод Ковальчук, передає БізнесЦензор.
За словами глави компанії, в “Укренерго” вже працює в тестовому режимі “єдине вікно” для потенційного інвестора, що має намір будувати новий об’єкт альтернативної енергетики. Мета “вікна” – спрощення та уніфікація всіх процедур по підключенню до мережі “Укренерго”.

“Інвесторам більше не потрібно буде витрачати час на пошук інформації або звертатися до різних посередникам, які обіцяють” вирішити всі питання “. Сподіваємося, що принцип” єдиного вікна “пошириться і на обленерго, які є операторами розподільних мереж”, – зазначив Ковальчук.

За словами керівника НЕК, повноцінно “єдине вікно” запрацює з 1 квітня.

Ковальчук також розповів про ще одну ініціативу, яка отримала назву “Зелений калькулятор”.

“Це простий і зрозумілий онлайн-алгоритм визначення вартості підключення та орієнтовних технічних умов, мета якого – надати інвестору інформацію для прийняття рішення по підключенню до мережі” Укренерго “, – сказав Ковальчук.

Система повинна дозволити потенційним інвесторам в режимі реального часу отримувати інформацію про наявність технічної можливості та рекомендацій по підключенню об’єктів всіх підстанцій компанії, а також прорахувати приблизну вартість такого підключення.
У той же час, Ковальчук наголосив на необхідності посилити відповідальність інвесторів за невиконання договорів.

“Зараз нами укладено 9 договорів з інвесторами вітрових і сонячних електростанцій на загальну потужність понад 1600 МВт. Але тільки за одним договором умови виконані повністю, і об’єкт готується до підключення. Решта проектів гальмує на етапі проектування. Цю ситуацію треба виправляти. Маємо намір посилити відповідальність за несвоєчасне виконання інвесторами взятих на себе зобов’язань “, – додав глава компанії.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають