9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 26 Червня, 2022

Укренерго модернізує стратегічну ЛЕП 330 кВ Західної енергосистеми

У Західній енергосистемі  триває будівництво та реконструкція повітряної лінії електропередачі (ЛЕП) 330 кВ Західноукраїнська – Богородчани.

Передає Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Укренерго.

Будівництво та реконструкція цієї ЛЕП дозволить збільшити величину потужності, що передається від Рівненської АЕС та Хмельницької АЕС, в ремонтних та аварійних схемах перетину Захід-Вінниця та покращити умови закачування Дністровської ГАЕС, значно підвищити надійність електропостачання споживачів Івано-Франківської області.

Крім того, буде забезпечена можливість переведення електропостачання споживачів Опорнянського енерговузла (Івано-Франківська область) з «Острова Бурштинської ТЕС» на ОЕС України для підтримки експортного потенціалу України, – наголосив технічний директор Західної ЕС Петро Чорнописький.

Проектом передбачена реконструкція 60,8 км існуючої повітряної лінії, побудованої ще у 1990 році. Повна реконструкція ділянки, яка пролягає від опори №18 біля Бурштинської ТЕС до ПС 330 кВ «Богородчани», передбачає заміну 206 опор, проводу та грозозахисного троса. Наразі демонтується провід з лінійною арматурою та  старий грозозахисний трос. Паралельно триває постачання матеріалів для заміни металевих опор.

Проект також передбачає спорудження нової ділянки лінії протяжністю 43,19 км від підстанції 750 кВ «Західноукраїнська» до опори №18 а також перевлаштування існуючих повітряних ліній (ПЛ) 330 кВ та 220 кВ, які перетинають спроектовану високовольтну лінію.

Загальна протяжність ПЛ 330 кВ Західноукраїнська – Богородчани складатиме понад 103 км. Крім того, у рамках проекту будуть модернізовані підстанція 330 кВ «Богородчани» і 750 кВ «Західноукраїнська» із заміною вимикачів, пристроїв протиаварійної автоматики, релейного захисту і зв’язку.

Будівництво лінії Західноукраїнська – Богородчани є стратегічно важливим питанням, вирішення якого тягнулося десятиліттями. Я радий, що ми змогли зрушити з місця цю проблему і зараз активно над нею працюємо, – прокоментував подію Петро Чорнописький.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають