9.5 C
Alba Iulia
Субота, 1 Жовтня, 2022

“Укренерго” і Elia Group підписали меморандум про співпрацю при синхронізації ОЕС України з ENTSO-E

blankElia Group стане ключовим партнером Укренерго в процесі синхронізації Об’єднаної енергосистеми (ОЕС) України з ENTSO-E.

15 травня у Києві підписано відповідний меморандум про партнерство між компанією Elia Grid International (EGI), що представляє міжнародну діяльність Elia Group, та Укренерго. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-центр Укренерго.

Відповідно до документу, західні партнери працюватимуть над приведенням всіх стандартів та операційних процесів оператора вітчизняної енергосистеми відповідно до положень та вимог європейських системних операторів та ENTSO-E. Основні напрями співпраці – визначення вимог для підключення, написання практичного посібника з роботи системного оператора та імплементація основного документа (кодексу) енергомережі компанії.

Також сторони домовились про співробітництво в інших напрямах. Так, в сфері розвитку ринку партнери проаналізують вплив нової моделі ринку на діяльність компанії, підтримають встановлення балансуючого механізму, що відповідає вимогам європейського законодавства та візьмуть участь у розробці ефективного економічного моделювання.

Робота проводитиметься також і у сфері стратегічного розвитку та корпоративного управління компанії, консалтингу з управління активами, розвитку  мережі та операційної діяльності Укренерго.

Даний меморандум є безпрецедентним кроком – вперше в історії Укренерго Elia Group, що об’єднує два європейських системних оператори (бельгійський Elia та німецький 50 Hertz), погодилася допомагати нам у  інтеграцій до ENTSO–E. Партнери співпрацюватимуть не тільки у підготовці до укладання документа, а й допоможуть Укренерго відповідати всім умовам, у тому числі й технічного характеру з інтеграції України доENTSO–E, – повідомив голова Укренерго Всеволода Ковальчук

З боку компанії Elia Group меморандум підписали голова правління та керуючий директор EGI Маркус Бергер (Markus Berger) та голова компанії 50 Hertz Борис Шухт (Boris Schucht).

Наразі Укренерго фіналізує підписання Угоди про приєднання ОЕС України до синхронної зони континентальної Європи, що стане основним документом з синхронізації вітчизняної енергосистеми з ENTSO-E. Цей процес протягом шести років призведе до відкриття внутрішнього ринку, надасть конкуренцію та залучить нових інвесторів.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають