9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 4 Жовтня, 2022

Український видобуток газу перекриває за обсягами рівень його споживання

Влітку 2019 року вперше за багато років на внутрішньому ринку склалася ситуація, коли газ українського видобутку перекриває за обсягами рівень його споживання. Відзначимо, що зараз обсяги видобутку газу українськими комерційними компаніями становлять 12 млн кубометрів на добу.

Таким чином, на ринку вперше спостерігається профіцит газу українського видобутку і, відповідно, його вартість знижується, що є чудовою нагодою для закупівель палива про запас. Це повинні усвідомити всі підприємства, які завжди намагалися закуповувати імпортний газ, поставки якого також зараз досягли рекордного показника з листопада 2015 року – 58,3 млн кубометрів на добу.

blank

«Звичайно, не всі українські підприємства мають фінансові ресурси для закупівлі газу на зимовий період. Кредити – дуже дорого, адже ставка сьогодні становить 22-24%, тобто в середньому 2% в місяць. Тому, якщо взяти вартість газу 7000 грн. за тисячу кубометрів, сюди потрібно додати ще близько 900 грн. щомісячних платежів по кредиту. Однак, такі капіталовкладення дуже вигідно окуповуються в перспективі», – зазначає Володимир Шведкий, СЕО енергетичного провайдера ETG.UA.

За його словами, газ українського видобутку зараз вигідно купувати про запас, адже він має фіксовану ціну, немає ризику валютних коливань, існує високий рівень безпеки та надійності поставок, а також мінімальні витрати на закупівлю.

«Щоб купити зараз паливо і закачати його в підземні газосховища, потрібно для початку бути ліцензіатом і підписати угоду з «Укртрансгазом». Одним словом, потрібно мати надійного постачальника, якому ви довіряєте (це можна побачити по його тривалості роботи на ринку, обсягів виручки і чисельності клієнтів), зробити передоплату за цей газ і тоді ваш постачальник зможе його закупити, закачати в ПСГ і вже в осінньо-зимовий період здійснювати поставки. Тому не скористатися такою чудовою нагодою буде помилкою, адже зараз досить високий ризик валютних коливань і імпортний газ стає менш привабливим. А ось газ українського видобутку має фіксовану ціну в гривневому еквіваленті, що дозволяє повністю ліквідувати курсові ризики», – пояснює Володимир Шведкий.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають