9.5 C
Alba Iulia
Субота, 23 Січня, 2021

Український вчений винайшов органічне полімерне покриття для сонячних батарей

 • Фотографії взято з сайту ecotown.com.ua

  Старший науковий співробітник кафедри хімії високомолекулярних сполук КНУ ім. Т. Шевченка, доктор фізико-математичних наук Микола Давиденко винайшов фотопровідні полімерні композити для виготовлення сонячних батарей.

  Як зазначає науковець, спеціальні реєструючі середовища на основі плівок полімерних композитів (багатокомпонентних органічних речовин) та спеціальних органічних барвників були стали результатом співпраці Олександром Іщенком з Інституту органічної хімії Національної академії наук України, передає ecotown.

  «Тематикою органічних напівпровідників і, зокрема, органічними барвниками займаємося понад 30 років, – розповідає Микола Давиденко. – Зазвичай схожий матеріал використовується для запису голограм, проявлення якої в нашому випадку відбувається дуже швидко, а саме середовище не боїться агресивного атмосферного повітря, не підпадає під вплив зовнішнього освітлення та не потребує так званого “мокрого” (тобто у воді з хімічними реагентами) способу».

  За допомогою винайдених реєструючих середовищ також можна визначати дефекти у металевих об’єктах, наприклад, крилах літака, зазначає Микола Давиденко. «В процесі використання металеві конструкції зношуються, втрачають свої функції і можуть ламатись, щоб запобігти негативним наслідкам, потрібен контроль, який би відзначав найменші зміни в їх будові, – пояснює вчений. – Наші реєструючі середовища визначають дефекти в металевих об’єктах при порівнянні стану їх поверхні до і після незначного механічного навантаження або нагріву».

  Різниця у стані поверхні після і до нагріву відображається у темних і світлих смугах, які є на фотографії, пояснює науковець.

  «Якщо переміщення поверхні є рівномірним, то смуги також будуть рівномірними, що і відображено на лівій фотографії, – зауважує Микола Давиденко. – У дефектних місцях при нагріві теплове розширення матеріалу буде відрізнятися від сусідніх ділянок, інтерференційні смуги матимуть неоднорідні викривлення, або навіть розриви – саме такий ефект спостерігається на правій фотографії – як результат, ця частина крила може зазнати руйнувань при експлуатації».

  На додачу, винайдені українськими вченими реєструючі середовища використовуються при виготовленні телевізійних OLED-екранів, основою яких є плівки органічної багатокомпонентої речовини.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Польща продовжує співпрацювати з Україною для ремонту винищувачів Міг-29

  Польща співпрацює з Україною по ремонту радянських винищувачів МіГ-29 зі складу національних повітряних сил.

  “Епіцентр” інвестує понад $1,2 млрд у розвиток

  Генеральний директор групи компаній "Епіцентр К" Петро Михайлишин повідомив, що у наступні два роки компанія запланувала вкласти $1,22 млрд у свій розвиток.

  «Антонов» готовий добудовувати літаки Ан-74 для Збройних сил без російських деталей

  Державне підприємство “Антонов” готове розпочати практичну роботу по 100% заміні матеріалів, комплектуючих та цілих агрегатів російського походження в літаках сімейства Ан-72/74 за...

  Турецька Baykar розробляє свій дрон-винищувач з українською силовою установкою

  Очільник турецької оборонної компанії Baykar Makina Сельджук Байрактар оголосив, що його компанія почала інтенсивні роботи по розробці безпілотного винищувача MIUS.

  У Тернополі тривають масштабні роботи з будівництва станції знезалізнення води

  У Тернополі тривають масштабні роботи з будівництва станції знезалізнення води та реконструкції діючої насосної станції із заміною обладнання. Роботи проводяться в рамках...

  Українських військових екіпірують високотехнологічним обладнанням українського виробництва

  Найближчим часом українські військові будуть оснащені й екіпіровані за зраском бійців НАТО. Адже над цим сьогодні працює одеський завод Telecard – єдине...

  Завод «Океан» відремонтує великий гідрографічний катер «А. Лисенко»

  Суднобудівний завод «Океан» прийняв на ремонт великий гідрографічний катер «А. Лисенко».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на...

  “Аеропракт” виготовив тисячний літак А-22

  Український виробник надлегких літаків — підприємство Aeroprakt — продало тисячний екземпляр своєї найпопулярнішої моделі А-22.Про це повідомив авіаконструктор...

  Зараз читають

  Hapag-Lloyd запускає в Україні контейнерні поїзди

  Судноплавна компанія Hapag-Lloyd запускає блок-поїзди в Україні, які курсуватимуть з Одеси до Києва, Дніпра та Харкова.

  СБУ заблокувало роботу російських буксирів в українських портах

  Певна кількість російських буксирів, що працюють в низці портів України та які українські бізнесмени взяли в так...

  ДТЕК анонсував будівництво зелених електростанцій в ЄС

  ДТЕК здійснить перші пілотні проєкти будівництва сонячних і вітрових електростанцій в країнах ЄС у 2021 році.

  Україна продовжує імпортувати турецькі тепловізійні станції для ПТРК «Скіф»

  У серпні 2020 року ДП СЗТФ «Прогрес» імпортувало з Туреччини 26 тепловізійних камер EYE-LR-S для приладів наведення...