9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 24 Вересня, 2021

Український вчений створив новий наноматериал для батарей підвищеної ефективності

 • Уявімо собі, що традиційні батарейки та акумулятори замінять альтернативні носії енергії, а на зміну металевим двигунів внутрішнього згоряння прийдуть керамічні, які будуть працювати в кілька разів ефективніше, – і станеться переворот у світовій автоіндустрії. Або світло у вашій кімнаті буде йти від джерела, який по-новому зберігає енергію. Це звучить досить фантастично, проте саме такі наслідки світового масштабу можуть мати відкриття вченого українського походження Юрія Гогоці. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на ЕкоТехніка.

  Професор Дрексельського університету (Філадельфія, США) Юрій Гогоці спільно з колегами винайшов унікальний матеріал для зберігання енергії. Як зазначає самий цитований український вчений в світі, нове сімейство двовимірних матеріалів, яке отримало назву MXenes (Максим), відкрили п’ять років тому, передає ЕКОТАУН з посиланням на Українці.

  «Це двовимірні карбіди і нітриди перехідних металів – нові матеріали з новими властивостями, про які раніше не було відомо, – Юрій Гогоці пояснює. – Зараз ми синтезували близько двадцяти нових MXenes, робимо структури товщиною один нанометр, працюємо над тим, щоб створити нові акумулятори ».

  На думку вченого, Максим будуть застосовувати для зберігання енергії і виготовлення нових електронних пристроїв. «Зараз Дрексельскій університет веде переговори з великою компанією про виробництво цих матеріалів, – Відзначає Юрій Гогоці. – Можливо, Максим можна буде використовувати в електронних приладах, медицині, очищення питної води – ми досліджуємо всі можливості ».

  Юрій Гогоці працює професором в Дрексельському університеті в Філадельфії близько двадцяти років. У великій міжнародній лабораторії тридцять вчених з дванадцяти країн вивчають суперконденсатори – пристрої для зберігання електричної енергії.

  «Ми пояснили механізми роботи суперконденсаторів і придумали, як можна підвищити рівень енергії, яку вони зберігають, – розповідає вчений. – Це було дуже актуально, коли почала розвиватися портативна електроніка, бо тоді якраз різко виріс інтерес до поновлюваних джерел енергії: сонячні батареї, вітряки … Для всіх портативних інтернет-пристроїв потрібно буде зберігати енергію. Якщо ми зможемо виробляти достатньо енергії з відновлюваних джерел, якщо ми зможемо її якісно запасати, то дуже сильно змінимо світ».

  Нещодавно Юрій Гогоці взяв так звану “творчу відпустку” – річну відпустку для зміни буденної рутини і використовував його для роботи в присвяченому фундаментальних властивостей матеріалів проекті Національної лабораторії Оак-Рідж. За словами вченого, міжнародні лабораторії є зразком суспільства майбутнього.

  «За цей час я познайомився з колегами з Кореї, Японії, Австралії, Ізраїлю, Англії, Франції – це дуже важливо, адже наука завжди була міжнародною, – підкреслює вчений. – Об’єднаним загальними інтересами людям дуже легко співіснувати: хтось може не їсти вдень під час Рамадану, хтось – йти вранці в неділю до церкви, але це не заважає їм бути хорошими колегами і разом вирішувати наукові проблеми».

  Українцям потрібно навчитися робити щось краще за інших, зазначає Юрій Гогоці.

  «Треба використовувати досвід колишньої радянської науки, поєднати з сучасними розробками, залучити людей з хорошою освітою і щирим науковим інтересом, – пояснює вчений. – Вчений повинен отримувати гідну зарплату і не думати про те, як вижити, як забезпечити сім’ю – це те, що необхідно змінити в Україні, це те, що змінив Китай, коли різко підвищив зарплати науковцям, привертаючи увагу також тих, хто навчався і працював в інших країнах, і заохочуючи їх повернутися. Так зробили в Сінгапурі, в Кореї і на Тайвані».

  Однак, найголовніше – наукова робота повинна бути соціально затребувана. «Мене запрошують на конференції по всьому світу, оплачують квитки в бізнес-класі, щоб я на день прилетів кудись, а в рідному Інституті проблем матеріалознавства в Києві останній раз я виступав, напевно, років десять тому, хоча в цілому буваю там два -три рази на рік, – скаржиться Юрій Гогоці. – Я дуже люблю Україну, але для того, щоб там жити, мені потрібна можливість займатися науковою роботою».


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  У Києві відкрили сучасний Урбан-парк (фото)

  На території Київського національного комплексу «Експоцентр України» (ВДНГ) відкрили першу частину спортивного кластера — Урбан-парк.

  Перший корвет типу Ada приймуть до складу ВМС України у 2024 році

  Військово-морські сили України зарахують до складу новий корвет класу Ada вже у 2024 році.Про це в інтерв’ю армійським...

  На базі поромної переправи Орлівка-Ісакча створять річковий порт

  Інвестори та ініціатори запуску дунайської поромної переправи Орлівка-Ісакча мають намір в майбутньому перетворити поромний комплекс в річковий порт.Передає Національний...

  Оголошено тендер на реконструкцію аеропорту у Чернівцях

  Управління інфраструктури, капітального будівництва та експлуатації доріг Чернівецької ОДА оголосило тендер в системі Prozorro на реконструкцію аеродрому в міжнародному аеропорту Чернівці.

  У МОЗ анонсували виробництво вакцин проти грипу в України

  Заступник міністра охорони здоров'я – головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін повідомив, що в Україні збираються виробляти вакцину проти грипу.

  Ryanair планує агресивну експансію на українському ринку авіаперевезень

  Авіакомпанія Ryanair планує агресивну експансію в Україні, якщо буде підписано Угоду про Спільний авіаційний простір між Україною, Європейським Союзом і її державами-членами.

  “Південмаш” виготовить перший комплект шасі для літака Ан-178 до кінця жовтня

  ДП "Виробниче об'єднання Південний машинобудівний завод ім. О. М. Макарова" має поставити перший комплект нових шасі для військово-транспортного літака Ан-178-100Р в кінці...

  АвтоКрАЗ почав приймати замовлення на 2022 рік

  Український автомобільний завод АвтоКрАЗ продовжує процес відродження. Виробник оголосив про початок приймання замовлень на свої машини на наступний рік. Крім того, підприємство...

  Зараз читають

  ДАХК “Артем” готує випробування дрона-камікадзе “Мисливець”

  Державна акціонерна холдингова компанія "Артем" завершує етап розробки комплексу дистанційно-керованих літальних апаратів "Мисливець". На черзі – перехід...

  Німецька компанія Bosch хоче побудувати в Україні завод електроінструментів

  Німецький виробник електроніки Bosch планує запустити в Україні виробництво електроінструменту. Зараз в компанії досліджують ринок, аналізують ринки...

  Морські порти України обробили майже сім тисяч суден з початку року

  Морські порти України в січні-серпні 2021 року скоротили кількість оброблених суден у порівнянні з аналогічним періодом минулого...

  Firefly Aerospace проведе другу спробу запуску ракети Alpha у грудні

  Американська компанія-розробник ракетно-космічної техніки Firefly Aerospace, власником якої є український бізнесмен Максим Поляков, має намір запустити другу...