9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 25 Липня, 2021

Український пивзавод за рік зекономив 2,2 млн грн завдяки виробництву біогазу зі стічних вод

 • У 2016 році завдяки реконструкції очисних споруд пивзавод Carlsberg у Запоріжжі збільшив вироблення біогазу у порівнянні з попереднім роком на 6,4% (в 2015 році) – до 13%.

  Як зазначає заступник директора Carlsberg Ukraine Дмитро Марковський, біопаливом власного виробництва підприємству вдалося замістити 300 тис. м3 природного газу і як результат зекономити близько 2,2 млн гривень, за матеріалами EcoTown.

  Очисні споруди промислових стоків були модернізовані у 2010 році – в результаті анаеробного бродіння рідких відходів утворюється метан, а комбінований пальник, який працює на біогазі і на природному газі, дозволяє суттєво економити кошти.

  У 2016 році пивзавод Carlsberg у Запоріжжі також скоротив використання природного газу завдяки обміну тепла на 214 тис. м3, що еквівалентно 1,5 млн грн. За словами Дмитра Марковського, компанія впровадила у виробництво два парових котла з економайзером і три теплообмінника.

  «Перший теплообмінник з полімерним покриттям (захищає залізо від корозії від кислотних сполук, які виходять з парами) був встановлений, щоб знижувати температуру газів з 130 до 75 градусів, – розповідає фахівець. – Установка теплообмінника (на 325 кВт-год) дозволила у 2016 році скоротити використання природного газу на 178 тис. м3 і підвищити ККД котла до 97% (+3%) – при цьому завод використовує 3,3 млн м3 у рік».

  Кожухотрубний теплообмінник (125 кВт-год) був встановлений для вирішення проблеми викидів з дирекційної установки, пояснює Дмитро Марковський.

  «Установка теплообмінника дозволила скоротити використання природного газу ще на 20 тис. м3, – пояснює він. – Вартість проекту склала 100 тис. грн і він окупився менше ніж за рік (1 тис. м3 газу коштує більше 7 тис. грн)».

  Масляно-водяний теплообмінник, який встановили для утилізації тепла від масла, взимку підігріває воду для системи опалення, а влітку – для побутових чи виробничих потреб, продовжує Дмитро Марковський. «Цей теплообмінник дозволив заощадити ще 16 тис. м3 природного газу, а також підвищив ефективність роботи обладнання, зменшуючи перегріви, згоряння масла і години аварійних робіт», – наголошує він.

  За словами Дмитра Марковського, всі роботи з підвищення енергоефективності виробництва почалися з впровадження ефективної системи енергоменеджменту.

  «Система моніторингу, яка контролює витрати електроенергії, пари, води, СО2, надає інформацію про споживання щогодини, щодня, щотижня, щомісяця, і таким чином будь-які відхилення від норм споживання відразу ж фіксуються, – Вона дозволяє моментально відреагувати та виправити поломку або відхилення у роботі обладнання”.

  Також на підприємстві в режимі онлайн відстежується взаємозв’язок фактичного споживання ресурсів з фактичним обсягом виробництва, наголошує фахівець. «Такі дані фіксуються на кожному етапі виробництва – створюється математична модель – графік, далі із загального масиву даних за результатами спостережень, вибираються у виробництві критичні точки (з найбільшими втратами) і вносяться у список точок постійного моніторингу, показники з яких знімаються з частотою 1 раз у 2 хвилини».

  Ділянкам найбільших втрат ресурсів, які виявляє система коректного обліку, приділяється основна увага при пошуку рішень щодо поліпшення споживання енергоносіїв.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  EASA розпочала сертифікацію одного з українських авіавиробників

  Європейська агенція авіаційної безпеки (European Aviation Safety Agency, або EASA) розпочала сертифікацію одного з українських авіавиробників.

  “Інтерпайп” заплатив півтора мільярда гривень податків з початку року

  Українська промислова компанія "Інтерпайп" в I півріччі 2021 року перерахувала до бюджетів різних рівнів 1,49 мільярда гривень податків і зборів, що на...

  Український “Руслан” доставив з Ізраіля до США партію винищувачів F-16

  Український літак Ан-124 “Руслан” доставив другу партію F-16 для приватної фірми Top Aces.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  До кінця року завершать держвипробування винищувача МіГ-29МУ2

  Завершення держвипробувань модернізованого до версії МіГ-29МУ2 радянського винищувача очікують до кінця 2021 року.Дана інформація озвучена директором Львівського державного авіаційного ремонтного...

  У Довговолі на Рівненщині збудують вітроелектростанцію та завод з виробництва водню

  На Володимиреччині біля села Довговоля (Рівненська область) планують будувати потужні вітрові енергетичні установки. Майбутній вітропарк «Володимирець» складатиметься з 12 інноваційних вітротурбін по...

  Підприємства “Укрзалізниці” капітально відремонтували партію пасажирських вагонів (фото)

  АТ "Укрзалізниця" завершила капітально-відновлювальний ремонт з продовженням терміну експлуатації 7 пасажирських вагонів.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Монтаж секцій вантового мосту у Запоріжжі завершать до кінця місяця (фото)

  На будівництві мостового переходу в Запоріжжі мостобудівники приступили до монтажу четвертої секції вантового мосту від пілона в сторону острова Хортиця.

  Порт Чорноморськ зайняв перше місце серед портів України за перевалкою зернових

  Морський порт Чорноморськ у першому півріччі 2021 року перевалив 5,3 мільйона тонн зернових вантажів, що є рекордним показником в порівнянні з усіма...

  Зараз читають

  Сєвєродонецький «Азот» значно наростив виробництво мінеральних добрив після відновлення роботи частини цехів

  За 6 місяців 2021 року Сєвєродонецький «Азот» випустив 534,7 тис. тонн мінеральних добрив.Передає Національний...

  Основний український завод з ремонту зенітних комплексів вийшов у прибуток

  Балаклійський ремонтний завод, який ремонтує зенітні комплекси 9К33 «Оса», 2К12 «Куб», 9К330 «Тор», 2К22 «Тунгуска», ЗСУ-23-4 «Шилка»...

  На Одещині підприємці першими в Україні придбали найсучаснішу лінію сортування фруктів

  Садівничий кооператив «Удобне» придбав автоматизовану лінію для сортування персиків і нектарину.Передає Національний Промисловий...

  Верховна Рада підтримала закон про реформування “Укроборонпрому”

  Верховна Рада дала старт реформуванню Державного концерну «Укроборонпром», 13 липня вона у цілому ухвалила закон «Про особливості...