9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 30 Березня, 2023

Українські вчені розробили метод виробництва біогазу з синьо-зелених водоростей і перемогли на конкурсі в Австрії

Науковці Кременчуцького національного університету ім. Михайла Остроградського (Полтавська область) створили спеціальну станцію, яка видобуває біогаз з синьо-зелених водоростей, розмноження яких призводить до «цвітіння» води у Дніпрі.

Розробка посіла перше місце на конкурсі наукових проектів у Австрії, передає 5 канал. За матеріалами EcoTown.

На переконання наукового співробітника Кременчуцького національного університету Сергія Дегтяра, технологія не лише дозволить очистити головну водну артерію України від забруднення, а й допоможе частково розв’язати енергетичну проблему.

У відповідних лабораторіях за сприяння колег ми провели якісний та кількісний аналіз зібраних зразків біогазу, – розповідає вчений. – Результати перевершили очікування – біопаливо має високий коефіцієнт корисної дії при нульовому рівні токсичності.

На експериментальній установці кременчуцькі вчені смажать яєчню. За словами доцента Кременчуцького університету Тетяни Козловської, стаціонарні біогазові станції можна використовувати не лише для приготування їжі, а й для опалення будинку.

Два-три місяця цвітіння Дніпра забезпечать теплом пів-Кременчука, – запевняє вона. – Подібні установки дозволять вирішити проблеми з опаленням у селах.

Спорудження біогазових станцій у місцях водозаборів не лише частково може вирішити енергетичну проблему, а й поліпшить екологічний стан річок, зазначає доцент Кременчуцького національного університету Михайло Єлізаров.

Очищуючи воду у водосховищі біогазові установки допоможуть рибному господарству та полегшать очищення питної води на водозаборах тих міст, які розташовані на берегах Дніпра, – каже вчений.

Вчені Кременчуцького національного університету ше не запатентували винахід, яким зацікавилися місцеві чиновники і вже знайшли інвесторів для впровадження технології у комунальному господарстві міста.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають