9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 23 Квітня, 2021

Українські вчені розробили метод виробництва біогазу з синьо-зелених водоростей і перемогли на конкурсі в Австрії

 • Науковці Кременчуцького національного університету ім. Михайла Остроградського (Полтавська область) створили спеціальну станцію, яка видобуває біогаз з синьо-зелених водоростей, розмноження яких призводить до «цвітіння» води у Дніпрі.

  Розробка посіла перше місце на конкурсі наукових проектів у Австрії, передає 5 канал. За матеріалами EcoTown.

  На переконання наукового співробітника Кременчуцького національного університету Сергія Дегтяра, технологія не лише дозволить очистити головну водну артерію України від забруднення, а й допоможе частково розв’язати енергетичну проблему.

  У відповідних лабораторіях за сприяння колег ми провели якісний та кількісний аналіз зібраних зразків біогазу, – розповідає вчений. – Результати перевершили очікування – біопаливо має високий коефіцієнт корисної дії при нульовому рівні токсичності.

  На експериментальній установці кременчуцькі вчені смажать яєчню. За словами доцента Кременчуцького університету Тетяни Козловської, стаціонарні біогазові станції можна використовувати не лише для приготування їжі, а й для опалення будинку.

  Два-три місяця цвітіння Дніпра забезпечать теплом пів-Кременчука, – запевняє вона. – Подібні установки дозволять вирішити проблеми з опаленням у селах.

  Спорудження біогазових станцій у місцях водозаборів не лише частково може вирішити енергетичну проблему, а й поліпшить екологічний стан річок, зазначає доцент Кременчуцького національного університету Михайло Єлізаров.

  Очищуючи воду у водосховищі біогазові установки допоможуть рибному господарству та полегшать очищення питної води на водозаборах тих міст, які розташовані на берегах Дніпра, – каже вчений.

  Вчені Кременчуцького національного університету ше не запатентували винахід, яким зацікавилися місцеві чиновники і вже знайшли інвесторів для впровадження технології у комунальному господарстві міста.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Розпочались випробування нової моделі трамвая “Татра-Юг” (фото)

  У вівторок, 20 квітня, відбувся перший виїзд на експлуатаційні випробування нового трамваю заводу Татра-Юг модифікації К-1Т306, що...

  Для виробництва нової станції «Кольчуга» необхідно від 9 до 12 місяців

  Цикл виробництва нової автоматизовані станції радіотехнічної розвідки «Кольчуга» складає від 9 до 12 місяців.Про це в інтерв’ю для...

  Вінницьке підприємство встановлюватиме на радянську автотехніку німецькі мотори

  У Вінниці на радянську автотехніку встановлюватимуть мотори з Німеччини, цю роботу проводитиме ДП «45 експериментальний механічний завод».Передає Національний Промисловий...

  Українська система управління озброєнням гелікоптерів пішла на експорт

  Приватне підприємство «Рамзай» повністю освоїло та розпочало випуск систем управління зброєю бойового гелікоптера. Наразі вже виконано перші експортні контракти для вітчизняної системи.

  Запущено новий маршрут доставлення українського металу в Європу річковим транспортом

  В Ізмаїльському морському порту вперше розвантажили баржу місткістю понад 5 тисяч тонн. Крім того, для транспортування вантажу в порт був використаний новий...

  Виробництво біткоїнів використовує порівняні з Україною обсяги споживання електроенергії

  На «майнінг» (простішими словами - виробництво) популярної криптовалюти біткоїн щорічно витрачається 121,36 терават-годин електроенергії. Таку інформацію надали дослідники Кембриджського університету.

  “Держгідрографія” оголосила тендер на страхування власних безпілотних авіаційних комплексів

  Державна установа "Держгідрографія" 19 квітня оголосила тендер на страхування майна - безпілотних авіаційних комплексів, про що повідомляється в системі електронних держзакупівель ProZorro.

  Мінінфраструктури розвиватиме річкові туристичні маршрути з Києва в Канів та Чорнобиль

  Міністерство інфраструктури вважає за необхідне розвивати туристичні маршрути на річкових шляхах країни, зокрема, маршрутів з Києва до Канева та в Чорнобиль.

  Зараз читають

  Плавкран “Нібулону” “Святий Миколай” за час роботи перевантажив 10 мільйонів тонн сільгосппродукції

  З 2013 року "Святий Миколай" - перший самохідний плавучий кран флоту компанії "Нібулон" - перевантажив на експорт...

  “Держгідрографія” оголосила тендер на страхування власних безпілотних авіаційних комплексів

  Державна установа "Держгідрографія" 19 квітня оголосила тендер на страхування майна - безпілотних авіаційних комплексів, про що повідомляється...

  Міненергетики стимулюватиме виробництво енергії з біопалива

  Міністерство енергетики оприлюднило для публічного обговорення проєкт Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу щодо встановлення...

  Дорожні ремонти в Україні стартували на 215 об’єктах у 23 областях

  Погодні умови дозволили розпочати дорожникам ремонтні роботи у всіх областях України, крім Чернівецької. Загальна протяжність об'єктів, на...