9.5 C
Alba Iulia
Середа, 27 Вересня, 2023

Українські ТЕС переведуть на вітчизняне вугілля

Україна повинна докласти максимальних зусиль для відновлення вугільної галузі та зменшення залежності від імпорту.

Про це заявив перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олександр Домбровський. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на elektrovesti.net.

Для цього він пропонує прискорити переобладнання електростанцій на споживання вітчизняного вугілля марки Г.

Забезпечення власним вугіллям є питанням енергетичної безпеки та незалежності Воно так само болісно, ​​як і питання забезпечення власним українським газом. І те, що ми збільшуємо імпорт і є певні проблеми з видобутком українського вугілля, – це неправильно. Я вважаю, що ми повинні істотно збільшувати видобуток українського вугілля. Ми повинні істотно скорочувати імпортні закупівлі вугілля за межами України, – заявив Домбровський.

На думку чиновника, імпорт вугілля є тимчасовою вимушеним заходом, а зниження залежності від імпорту дозволить уповільнити зростання тарифів.

Ми повинні більш швидкими темпами робити сучасну модернізацію стратегічно перспективної теплової генерації. У нас є проблема антрациту і це проблема тимчасово окупованих територій. Тому що антрацит залишився на тому боці, а теплова генерація, яка працює на антрациті, залишилася на українській території. І ми змушені за межами України шукати вугілля групи А (антрацит – ред.). Тому, в сьогоднішніх умовах необхідно суттєво прискорювати темпи зростання видобутку українського вугілля групи Г та прискорення модернізації тепло виття генерації, для того щоб вона могла працювати на українському вугіллі, – підкреслив він.

Останні новини:

Зараз читають