9.5 C
Alba Iulia
Середа, 20 Січня, 2021

Українські та Шведські вчені розробили теплової нанодвигун, що не вимагає електрики

 • buildingtech.com.ua

  Шведські та Українські науковці розробили нову наноелектромеханічну систему, яка використовує тепло для створення механічного руху в результаті взаємодій, що виникають між електронами, але, на відміну від аналогів, не вимагає електричного тока.«Мікроскопічні пристрої, що поєднують електроніку з механікою (МЕМС), широко поширені в сучасному світі, – говорить А. Вікстрьом з Технологічного університету Чалмерса в Гетеборзі. – Сенсори всередині смартфонів, що визначають прискорення, положення і т.д. – Ось хороші приклади, повідомляє Національний промисловий портал.

  Зі зменшенням електронних приладів відбуваються постійні спроби замінити ці мікроскопічні структури наноскопіческіх, НЕМС. Тепловий двигун НЕМС, який ми пропонуємо, відрізняється тим, що перетворює тепловий потік в механічний рух, не вимагаючи і не виробляючи електричний струм.

  Зазвичай подібні пристрої вимагають наявності струму і не працюють за його відсутності. Новий механізм складається з вуглецевої нанотрубки, підвішеною між двома висновками електрода, де пара висновків діє як контейнер для одного електрона. Електрод над нанотрубки діє як другий контейнер, що містить електрон з протилежним спіном. Електрони вільно переміщаються між контейнерами до нанотрубке і назад. Але оскільки електрони з інших контейнерів мають протилежними спинами, вони не можуть заходити в протилежний контейнер, тому перенесення заряду не відбувається.

  Все стає цікавіше, коли температура контейнерів електронів починає відрізнятися. Коли холодні електрони з одного контейнера і гарячі з іншого рухаються до нанотрубке, вони взаємодіють, і тепло переноситься від гарячого до холодного електрону. Коли холодні електрони повертаються до свого холодний контейнер, вони несуть додаткову енергію, тоді як гарячі електрони повертаються з меншим запасом енергії.

  Якщо верхній контейнер гаряче, тоді потік тепла злегка зрушує нанотрубку до цього контейнеру. Це підвищує час тунелювання між ними, яке створює механізм зворотного зв’язку, але з відкладеним відгуком, що призводить до вібрації нанотрубки.

  Керуючи температурами контейнерів, вчені продемонстрували можливість контролю над напрямком і силоміць механізму відгуку і посиленням або зниженням рівня вібрації. І бачать для свого винаходу кілька варіантів застосування.

  «Тепло завжди в наявності у електричних ланцюгах як побічний продукт, – каже Вікстрьом. – Зазвичай ця енергія витрачається даремно, але коли знайти їй застосування, скажімо, щоб запустити інтегрованого пристрою НЕМС, система стане більш енергозберігаючої », повідомляє BuildingTech.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Харків отримав чергову партію тролейбусів “Богдан”

  Представники Харківського КП «ТРОЛЕЙБУСНЕ ДЕПО № 3» прийняли нову партію тролейбусів "Богдан" у Луцьку. Цього разу було...

  У Запорізькій області збудували біоелектростанцію

  У місті Токмак Запорізької побудували біотеплоелектростанцію «Придніпровська БіоТЕС». Станція стане майданчиком для розвитку індустріального парку на території південної промзони міста.Передає...

  У будівництві аеропорту на Закарпатті визначили переможця передпроєктних робіт

  Переможцем тендеру з виконання передпроєктних робіт із будівництва аеропорту на Закарпатті став консорціум “Ленд Буд Проект ЮА”. Очікувана вартість робіт становитиме 4...

  Українські морпіхи отримають амфібійні можливості

  Морська піхота Військово-морських сил України отримає амфібійні можливості.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.В складі військових...

  У Івано-Франківському університеті створили науковий парк

  На базі Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу було створено науковий парк «Надійний трубопровідний транспорт енергоносіїв».Передає Національний...

  П’ять міст України купували трамваї у 2020 році

  У 2020 році п'ять міст України придбали 49 трамваїв.Цю інформацію надав ресурс AllTransUA, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Водолазна школа ВМС України отримала нові гідрокомбінезони

  Водолазна Школа Військово-морських сил ЗС України отримала нові костюми, мова йде про сучасні гідрокомбінезони сухого та мокрого типу польської марки «Eques».

  В Україні створять фонд стартапів лісового господарства

  "Лісовий інноваційно-аналітичний центр" почав створення Фонду лісопромислових стартапів. Створення фонду розпочато за дорученням глави Держагентства лісових ресурсів України Василя Кузьовіча.

  Зараз читають

  У Івано-Франківському університеті створили науковий парк

  На базі Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу було створено науковий парк «Надійний трубопровідний транспорт енергоносіїв».

  МАУ підготувала літаки для перевезення вакцин від коронавірусу

  Авіакомпанія "Міжнародні авіалінії України" відзначає готовність до транспортування вакцин від коронавірусу на своїх літаках Boeing 737 та...

  В Україні заборонили будівництво без дотримання стандартів енергоефективності

  Відтепер в Україні житлові та громадські будівлі не можна будувати без дотримання мінімальних вимог до енергоефективності. Вони...

  ТОП-5 найбільших суден, які торік заходили у порт “Південний”

  Назва 5 найбільших судів, які захопили в морському порту Південний у грудні 2020 року.