9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 26 Жовтня, 2021

Українські та Шведські вчені розробили теплової нанодвигун, що не вимагає електрики

 • buildingtech.com.ua

  Шведські та Українські науковці розробили нову наноелектромеханічну систему, яка використовує тепло для створення механічного руху в результаті взаємодій, що виникають між електронами, але, на відміну від аналогів, не вимагає електричного тока.«Мікроскопічні пристрої, що поєднують електроніку з механікою (МЕМС), широко поширені в сучасному світі, – говорить А. Вікстрьом з Технологічного університету Чалмерса в Гетеборзі. – Сенсори всередині смартфонів, що визначають прискорення, положення і т.д. – Ось хороші приклади, повідомляє Національний промисловий портал.

  Зі зменшенням електронних приладів відбуваються постійні спроби замінити ці мікроскопічні структури наноскопіческіх, НЕМС. Тепловий двигун НЕМС, який ми пропонуємо, відрізняється тим, що перетворює тепловий потік в механічний рух, не вимагаючи і не виробляючи електричний струм.

  Зазвичай подібні пристрої вимагають наявності струму і не працюють за його відсутності. Новий механізм складається з вуглецевої нанотрубки, підвішеною між двома висновками електрода, де пара висновків діє як контейнер для одного електрона. Електрод над нанотрубки діє як другий контейнер, що містить електрон з протилежним спіном. Електрони вільно переміщаються між контейнерами до нанотрубке і назад. Але оскільки електрони з інших контейнерів мають протилежними спинами, вони не можуть заходити в протилежний контейнер, тому перенесення заряду не відбувається.

  Все стає цікавіше, коли температура контейнерів електронів починає відрізнятися. Коли холодні електрони з одного контейнера і гарячі з іншого рухаються до нанотрубке, вони взаємодіють, і тепло переноситься від гарячого до холодного електрону. Коли холодні електрони повертаються до свого холодний контейнер, вони несуть додаткову енергію, тоді як гарячі електрони повертаються з меншим запасом енергії.

  Якщо верхній контейнер гаряче, тоді потік тепла злегка зрушує нанотрубку до цього контейнеру. Це підвищує час тунелювання між ними, яке створює механізм зворотного зв’язку, але з відкладеним відгуком, що призводить до вібрації нанотрубки.

  Керуючи температурами контейнерів, вчені продемонстрували можливість контролю над напрямком і силоміць механізму відгуку і посиленням або зниженням рівня вібрації. І бачать для свого винаходу кілька варіантів застосування.

  «Тепло завжди в наявності у електричних ланцюгах як побічний продукт, – каже Вікстрьом. – Зазвичай ця енергія витрачається даремно, але коли знайти їй застосування, скажімо, щоб запустити інтегрованого пристрою НЕМС, система стане більш енергозберігаючої », повідомляє BuildingTech.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  ЄС надав Україні 600 мільйонів євро фінансової допомоги

  Єврокомісія 25 жовтня перерахувала Україні 600 мільйонів євро макрофінансової допомоги внаслідок пандемії. Передає Національний Промисловий...

  Перша іноземна компанія отримала атестацію “Укрзалізниці” на ремонт тепловозів

  Даугавпілський локомотиворемонтний завод (Латвія) отримав дозвільні документи "Укрзалізниці" на ремонти тепловозів, ставши таким чином першим з іноземних підприємств, що пройшли подібну атестацію.

  До України прибула третя за жовтень партія озброєння з США

  До України прибула третя заключна партія додаткової міжнародної безпекової допомоги з США. Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  “Ніжинський консервний завод” модернізує виробництво

  “Ніжинський консервний завод” на Чернігівщині модернізує обладнання, зменшивши людський фактор у процесі виробництва. Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Landlord.

  У миколаївському порту відремонтують під’їзні залізничні шляхи

  Міністерство інфраструктури України опублікувало фінплан Миколаївського порту на 2022 рік. Згідно з планом, МІУ виділить на ремонт залізничних колій 9,6 млн грн.

  На фоні скорочення імпорту металопродукції збільшилась місткість ринку сталі в Україні

  В січні-вересні 2021 року українськими металургійними підприємствами вироблено 14,49 мільйона тонн металопрокату, що на 5,6% більше, ніж в аналогічному періоді минулого року.

  Харківський завод отримав нове життя після приватизації та почав виробництво зарядок для електрокарів

  Після приватизації на занедбаному заводі "Система" почали виготовляти зарядні станції для електрокарів. Компанія продає високотехнологічний продукт по всьому світу та щороку платить...

  «Мотор Січ» отримала замовлення на 25 гелікоптерів Мі-2МСБ – Богуслаєв

  Президент заводу «Мотор Січ» В’ячеслав Богуслаєв повідомив про замовлення на 25 вертольотів Мі-2МСБ. Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  Зараз читають

  У Миколаєві побудують нову дорогу до морського порту

  У Миколаєві розробляється проєкт будівництва дороги в Миколаївський морський порт, яка пройде під Широкобальським мостом.

  До 2022 року у Канаді почнуть будівництво космодрому для українських ракет – Уруський

  Україна та Канада розв'язали усі бюрократичні питання, і вже наприкінці 2021 року в канадській провінції Нова Шотландія...

  SkyUp Airlines перевезла два мільйони пасажирів з початку року

  Українська авіакомпанія SkyUp Airlines 9 жовтня перевезла двохмільйонного пасажира з початку року. Передає Національний Промисловий...

  “Ніжинський консервний завод” модернізує виробництво

  “Ніжинський консервний завод” на Чернігівщині модернізує обладнання, зменшивши людський фактор у процесі виробництва. Передає Національний...