9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 26 Березня, 2023

Українські машинобудівники допоможуть тепловим електростанціям відмовитися від антрациту

blankУкраїнські машинобудівники на практиці доводять можливість перекладу енергетичних блоків теплових електростанцій 200-300МВт з антрациту на спалювання вугілля газової групи.

Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на 24news.com.ua.

В кінці опалювального сезону 2016/2017 рр. в Україні особливо гостро постало питання дефіциту вугілля антрацитної групи. Адже близько половини теплових електростанцій використовує це паливо, яке видобувається або на неконтрольованої урядом України території Донбасу або за кордоном. Альтернативне паливо – вугілля газової групи Г та ДГ. Але для їх використання потрібно модернізувати теплові електростанції (ТЕС).

Першою про готовність перекладу заявили на Зміївській ТЕС ПАТ «Центренерго», яка розташована в Харківській області.

Зараз електростанція використовує вугілля антрацитної групи (АШ і Т), але в найближчому майбутньому буде переведена на спалювання непроектних видів палива газової групи (Г і ДГ).

ПАТ «Центренерго» у співпраці з ТОВ «Котлотурбопром», ФХЦКБ «Енергопрогрес» і «ТЕП-Союз» завершили розробку проекту і робочої документації з переведення на спалювання вугілля марки «Г» котлів ТП-100 енергоблоків 200МВт ст.№2 і 5 Зміївської ТЕС. За проектом отримано позитивний висновок ДП «Держбудекспертиза». На виробничій базі ВАТ «Харківський котельно-механічний завод» виготовлені вузли і елементи котлів загальною масою близько 400 тонн (з 540 тн). Поставлено на склад Зміївської ТЕС обладнання для реконструкції одного блоку ст.№2, і більше половини обладнання для блоку №5. Розпочато демонтаж вузлів котлоагрегату та підготовка до установки нових вузлів. Особливо відзначимо, що всі роботи по проекту виконуються силами українських підприємств. Це виключає залежність від імпорту устаткування і послуг, в тому числі в процесі експлуатації та сервісного обслуговування.

Монтаж обладнання, підготовка до пуску і пуско-налагоджувальні роботи будуть виконані в терміни, передбачені контрактом. До кінця літа будуть проведені пуско-налагоджувальні роботи і випробування, а першого вересня блок №2 введуть в експлуатацію. Блок №5 почне роботу в новій якості в жовтні поточного року. Реалізація проекту дозволить замістити близько одного мільйона тонн вугілля «АШ» в рік.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають