9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 18 Січня, 2021

Українські машинобудівники допоможуть тепловим електростанціям відмовитися від антрациту

 • Українські машинобудівники на практиці доводять можливість перекладу енергетичних блоків теплових електростанцій 200-300МВт з антрациту на спалювання вугілля газової групи.

  Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на 24news.com.ua.

  В кінці опалювального сезону 2016/2017 рр. в Україні особливо гостро постало питання дефіциту вугілля антрацитної групи. Адже близько половини теплових електростанцій використовує це паливо, яке видобувається або на неконтрольованої урядом України території Донбасу або за кордоном. Альтернативне паливо – вугілля газової групи Г та ДГ. Але для їх використання потрібно модернізувати теплові електростанції (ТЕС).

  Першою про готовність перекладу заявили на Зміївській ТЕС ПАТ «Центренерго», яка розташована в Харківській області.

  Зараз електростанція використовує вугілля антрацитної групи (АШ і Т), але в найближчому майбутньому буде переведена на спалювання непроектних видів палива газової групи (Г і ДГ).

  ПАТ «Центренерго» у співпраці з ТОВ «Котлотурбопром», ФХЦКБ «Енергопрогрес» і «ТЕП-Союз» завершили розробку проекту і робочої документації з переведення на спалювання вугілля марки «Г» котлів ТП-100 енергоблоків 200МВт ст.№2 і 5 Зміївської ТЕС. За проектом отримано позитивний висновок ДП «Держбудекспертиза». На виробничій базі ВАТ «Харківський котельно-механічний завод» виготовлені вузли і елементи котлів загальною масою близько 400 тонн (з 540 тн). Поставлено на склад Зміївської ТЕС обладнання для реконструкції одного блоку ст.№2, і більше половини обладнання для блоку №5. Розпочато демонтаж вузлів котлоагрегату та підготовка до установки нових вузлів. Особливо відзначимо, що всі роботи по проекту виконуються силами українських підприємств. Це виключає залежність від імпорту устаткування і послуг, в тому числі в процесі експлуатації та сервісного обслуговування.

  Монтаж обладнання, підготовка до пуску і пуско-налагоджувальні роботи будуть виконані в терміни, передбачені контрактом. До кінця літа будуть проведені пуско-налагоджувальні роботи і випробування, а першого вересня блок №2 введуть в експлуатацію. Блок №5 почне роботу в новій якості в жовтні поточного року. Реалізація проекту дозволить замістити близько одного мільйона тонн вугілля «АШ» в рік.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  У Харкові провели випробовування іонно-плазмових двигунів для супутників та отримали великий експортний контакт

  Протягом двох років Харківський машинобудівний завод "ФЕД" спільно з вченими Харківського авіаційного інституту створювали іонно-плазмові двигуни для...

  Україна веде перемовини щодо придбання та локалізації виробництва штурмових гвинтівок калібру НАТО

  Міністерство оборони України веде перемовини з неназваним європейським оборонним підрядником щодо можливого придбання партії штурмових гвинтівок калібру 5,56x45 мм.

  Китай замовив у «Мотор Січ» 400 авіаційних двигунів

  Підприємство «Мотор Січ» підписало контракт на постачання авіадвигунів АІ-322 для потреб Повітряних сил Китайської народної республіки.Про це повідомляє інформаційне агенство...

  Через декілька місяців буде закладено корвет для ВМС України

  Через декілька місяців буде закладено корвет для потреб Військово-Морських Сил Збройних сил України.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  У Польщі продовжують виготовляти паливні елементи для українських керованих ракет РК-3

  На замовлення української військової промисловості у Польщі продовжується виробництво твердопаливних шашок для керованих ракет РК-3 комплексу "Корсар" від ДККБ «ЛУЧ».

  На Хмельниччині завершується спорудження першої черги олійноекстракційного заводу

  Агрохолдинг «Кернел» завершує будівництво першої черги «Старокостянтинівського олійноекстракційного заводу» на Хмельниччині. Наразі роботи на об'єкті виконані на понад 70%.

  Новий розвідувальний корабель «Сімферополь» вперше у новому році вийшов в море на випробування

  Новий середній розвідувальний корабель Військово-морських сил України «Сімферополь» здійснив перший в цьому році вихід у море.Передає Національний Промисловий Портал з...

  У Радомишлі реконструювали спортивний комплекс (фото)

  У Радомишлі на Житомирщині у рамках програми «Велике будівництво» провели реконструкцію спорткомплексу «Динамо», на що було спрямовано 26 мільйонів гривень.

  Зараз читають

  Між Канадою та Україною набула чинності Угода про спільне виробництво аудіовізуальних творів

  З З1 січня 2021 року набула чинності Угода про спільне виробництво аудіовізуальних творів між Канадою та Україною.

  Компанія Ferrexpo у 2020 році наростила виробництво котунів

  Компанія Ferrexpo за підсумками 12 місяців 2020 року сумарно збільшила випуск окатків на 7% у порівнянні з...

  Львівський бронетанковий завод уклав експортний контракт на “Дозор-Б” та отримав замовлення від Міноборони

  ДП "Львівський бронетанковий завод", який входить до складу ДК "Укроборонпром", має повноцінне завантаження (8-годинний робочий день) на...

  У Кривому Розі триває реконструкція стадіону (фото, відео)

  У Кривому Розі триває проводиться реконструкція стадіону спортшколи №3. На об'єкті вже побудовано глядацьку трибуну з фасадом,...