9.5 C
Alba Iulia
Субота, 2 Грудня, 2023

Українські гідроелектростанції об’єднали єдиною автоматичною системою регулювання частоти та потужності

Укренерго підключило Київську, Середньодніпровську, Дніпровську ГЕС-1 та Каховську гідроелектростанції до системи автоматичного регулювання частоти та потужності (САРЧП) з діапазоном регулювання 480 МВт.

Це стало можливим після підготовки та проведення Укренерго спільно з Укргідроенерго успішних випробувань роботи вказаних ГЕС під керуванням САРЧП. Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Укренерго.

Підключення ГЕС до автоматичної системи регулювання значно підвищило надійність роботи енергосистеми та її гнучкість. Крім того, у випадку виникнення нештатної ситуації, наприклад, з втратою деяких генеруючих потужностей,  вона буде швидко ліквідована в автоматичному режимі, без втручання диспетчерського персоналу та без вимкнення споживачів.

Найближчим часом до САРЧП буде підключена Кременчуцька ГЕС що сумарно дозволить отримати 600 МВт діапазону регулювання, який працює в автоматичному режимі. Це значно покращує якість та надійність регулювання та забезпечує виконання європейських вимог до обсягів регулюючих потужностей, – прокоментував подію заступник директора з оперативного керування – головний диспетчер Укренерго Віталій Зайченко.

Наразі опрацьовується можливість підключення до автоматичної системи регулювання частоти та потужності і найбільшої в Україні Дністровської ГАЕС.

Частота струму – один з основних показників якості електроенергії та стабільності роботи ОЕС, який підтримується завдяки дотриманню балансу виробництва та споживання потужності. Небаланс у системі призводить до відхилення частоти струму та погіршення роботи енергообладнання як генерації, так і споживачів. Для відновлення балансу в системі і регулювання частоти залучаються гідроелектростанції.

САРЧП призначена для регулювання частоти в енергосистемі України при ізольованій роботі та регулювання перетоків активної потужності міждержавними лініями електропередачі в режимі паралельної роботи енергосистеми України з системами сусідніх країн.

Ведення режиму за частотою та активною потужністю здійснюється програмним комплексом, до складу якого входить підсистема автоматичного управління генерацією (центральний регулятор САРЧП), який встановлений в Укренерго. У випадку відхилення від заданого режиму роботи енергосистеми з центрального регулятора автоматично посилаються завдання(сигнали) на ГЕС, де приймаються і обробляються системами станційного управління та розподіляються між гідроагрегатами. В результаті ГЕС змінює потужність в ту чи іншу сторону, тим самим виводячи параметри перетоків по міждержавних лініях електропередачі або частоти та потужності на необхідний рівень.

Останні новини:

Зараз читають