9.5 C
Alba Iulia
Субота, 25 Березня, 2023

Українські газові сховища в І кварталі 2020 року показують рекордні обсяги зберігання газу

На 31.03.2020 в українських ПСГ зберігається 15,9 млрд куб. м природнього газу. Це один із найвищих показників наповненості українських сховищ газу в на кінець березня за останні 10 років. Так, рік тому, станом 31.03.2019, в ПСГ України зберігалося – 8,8 млрд куб. м. 

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на

При цьому, нині 1,6 млрд куб. м газу знаходиться в режимі «митний склад» (1095 днів без оподаткування митними платежами). Послугою «митний склад» наразі активно користуються  трейдери як з України, так і з інших європейських країн та США.

blank

Цьогорічний високий рівень наповнення ПСГ зумовлено низкою чинників: 

  • накопичення рекордно високих обсягів природного газу в ПСГ в сезон закачки-2019 – 21,8 млрд куб. м,
  • невисокий рівень відбору газу протягом опалювального сезону 2019/2020 через теплу зиму – 6,06 млрд куб м. Минулого сезону відбору ця цифра дорівнювала 8,5 млрд куб. м.
  • початок сезону закачування розпочато раніше, ніж минулого року: в цьому році – в березні, а минулого року – в квітні.

Додамо, що пандемія COVID-19 не вплинула на роботу українських ПСГ.

«На сьогодні всі підземні сховища газу працюють у штатному режимі. Зобов’язання перед клієнтами виконуються в повному обсязі. Щоб протистояти поширенню вірусу COVID-19 та зберегти здоров’я наших співробітників, ми перевели частину колективу на віддалену роботу. Тих, хто залишається на робочих місцях, забезпечуємо додатковими засобами захисту та дезінфекції», – зауважив генеральний директор АТ «Укртрансгаз» Сергій Олексієнко.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають