9.5 C
Alba Iulia
Середа, 8 Грудня, 2021

Українські фахівці навчатимуть атомників з Китаю

Державне агентство України з управління зоною відчуження підписало з Компанією атомних операторів Китаю Меморандум про координацію навчального курсу для китайських колег на підприємствах зони відчуження, у рамках якого відбувся старт практичних навчань.

Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на Урядовий портал.

Орієнтовна програма навчань передбачає отримання знань з оцінки безпеки ядерних установок, принципів поводження з радіоактивними відходами та відпрацьованим ядерним паливом, подолання наслідків аварій на ядерних установках та реабілітації радіаційно забрудненого довкілля.

Україна має унікальний досвід у сфері подолання наслідків аварій на атомних електростанціях, набутий в процесі зняття ЧАЕС експлуатації та забезпечення бар’єрної функції у зоні відчуження. Ми відкриті до співпраці й обміну досвідом задля успішної реалізації міжнародних освітніх проектів, – підкреслив Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталій Петрук під час зустрічі з китайськими операторами-атомниками.

Навчальний курс китайських фахівців у зоні відчуження розпочався з ознайомлення з діяльністю ДСП «Екоцентр». Зокрема, китайські атомники дізналися про українську систему індивідуального радіаційно-дозиметричного контролю та роботу автоматизованої системи контролю за радіаційним станом у зоні відчуження, а також відвідали Центральну аналітичну лабораторію підприємства, де відбувається характеризація радіоактивних відходів.

Також оператори атомних компаній ознайомилися з процесом зняття Чорнобильської АЕС з експлуатації, станом виконання міжнародних проектів на промисловому майданчику ЧАЕС та відвідали приміщення одного з енергоблоків станції, а фахівці ЧАЕС провели курс, де ознайомили операторів-атомників з процесом ліквідації наслідків аварії та зняття атомної станції з експлуатації.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають