9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 17 Травня, 2022

Українські АЕС збільшили виробництво електроенергії на 13% у 2021 році

За даними НАЕК “Енергоатом”, атомні станції (АЕС) України у 2021 році виробили 86,4 млрд кВт-год електроенергії, що на 13,1% більше, ніж у 2020-му.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Finbalance.

Згідно з повідомленням компанії 14 січня, цей показник є найвищим показником атомної генерації за останні шість років.

У компанії зазначили, що зростанню генерації сприяли одразу кілька факторів. Зокрема, оптимізація графіка ремонтних кампаній, що передбачає ремонти в період мінімального споживання електроенергії для того, щоб у піки осінньо-зимового періоду АЕС могли нести максимальне навантаження.

blank

Водночас, за розрахунками НАЕК, додаткові 2,6 млрд кВт-год забезпечило суттєве скорочення термінів ремонтних кампаній – на 116 діб, що в “Енергоатомі” назвали рекордним.

Крім цього, НАЕК відзначила завершення реалізації низки інвестпроєктів та технологічних новацій, у тому числі введення в експлуатацію лінії ЗАЕС – Каховська 750 кВ, внаслідок чого Запорізька АЕС вперше в історії змогла працювати на повну потужність 6000 МВт, тоді як раніше виробничий максимум становив 5300 МВт.

Крім того, після завершення програми підвищення потужності діючих енергоблоків АЕС до 101,5% ЗАЕС працює з навантаженням вище за номінальне – 6 190 МВт, а Южно-Українська АЕС – 3050 МВт, підкреслили в “Енергоатомі”.

Там також відзначили запуск першої черги бризкальних басейнів ЮУАЕС та пробний пуск гідроагрегату №3 Ташлицької гідроакумулюючої електростанції (ТГАЕС). 

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають