9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 29 Вересня, 2022

Україна зможе заміщати мільярди кубічних метрів газу використовуючи повний потенціал вирощування енергетичних культур

Використовуючи повний потенціал енергетичних культур можна буде заміщати 2/3 потреб країни у природному газі.

Про це заявив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, виступаючи на інформаційному дні «Використання малопродуктивних земель для вирощування постійної біоенергетичної сировини – додатковий дохід для аграріїв», організованому біоенергетичної асоціації України. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на elektrovesti.net.

Як пояснив Голова Агентства, енергетичні культури як джерело біомаси для виробництва енергії вже давно використовують у провідних країнах ЄС, наприклад, Італії, Німеччини, Швеції. В Україні близько 4 млн га малородючих земель, які варто задіяти під енергокультур. Йдеться про такі областях, як, наприклад, Київська, Житомирська, Чернігівська, Львівська.

За оцінками експертів, використання енергокультур в енергетичних цілях, при урожайності 11,5 млн т з 1 млн га, допоможе щорічно економити близько 5,5 млрд м3 газу. Якщо охопити весь потенціал – 4 млн га цих культур, то обсяг заміщення газу досягне 20 млрд м3, а це 2/3 потреб країни в газопостачанні.

З огляду на такий потенціал, Агентство прагне зміцнювати співробітництво з місцевою владою, спільними зусиллями уявити інвесторам конкретні точки входу для будівництва генеруючих потужностей на біомасі та демонструвати переваги вирощування енергокультур для забезпечення їх сировиною.

Підкріплюючи свої слова, Сергій Савчук представив учасникам заходу успішний приклад вирощування енергетичної верби в Україні компанією «Салікс Енерджі». Площа плантацій становить 1700 га, урожайність – 34000 т / рік, а заміщення газу – 10 млн м3 газу / рік.

Крім цього, є приклади вирощування енергетичної тополі на Львівщині та Житомирщині.

Голова біоенергетичної асоціації України Георгій Гелетуха також акцентував увагу на тому, що для прискорення розвитку біоенергетики потрібно в значній мірі використовувати аграрну біомасу і енергетичні культури.

Розвинути цей сектор допоможе створення електронної платформи торгівлі біопаливом. Для цього Держенергоефективності спільно з БАУ розробляє законодавчу базу.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають