9.5 C
Alba Iulia
Субота, 28 Січня, 2023

Україна збільшить поставки азербайджанської нафти

blankОператор нафтотранспортної системи України ПАТ «Укртранснафта» в майбутньому планує збільшити до 1,9 млн тонн в рік обсяги поставок азербайджанської нафти сорту Azeri Light на Кременчуцький нафтопереробний завод. Про це сказав в інтерв’ю виданню Trend перший віце-прем’єр, міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів.

З 10 березня «Укртранснафта» відновила роботу ділянки нафтопроводу від Одеси до Кременчука і початку транспортування нафти сорту Azeri Light на Кременчуцький НПЗ. Підписана в кінці минулого року угода має на увазі транспортування в 2017 році не менше 1,3 млн тонн нафти сорту Azeri Light на Кременчуцький НПЗ.

Транспортування азербайджанської нафти дозволяє« Укртранснафті »відновити роботу ділянки нафтопроводу від Одеси до Кременчука, який простоював близько п’яти років, і збільшити прокачування нафти на українські НПЗ, а також обсяг внутрішнього транспортування нафти по Україні, – зазначив український віце-прем’єр.

Кременчуцький НПЗ переробляє Azeri Light з грудня 2016 року, проте раніше нафта поставлялася з Одеси на завод залізничним транспортом. Після заміщення технічної нафти марки Urals на Azeri Light в нафтопроводі Одеса – Кременчук сировину планувалося поставляти на завод по трубопроводу «Укртранснафти».

У 2016 році Азербайджан видобув понад 31,1 млн тонн легкої нафти проти 31,3 млн тонн, здобутих в 2015 році. Нафта сорту Azeri Light видобувається на блоці азербайджанських родовищ «Азері-Чираг-Гюнешлі».

За даними міністерства енергетики та вугільної промисловості України, обсяг транспортування нафти трубопроводами на НПЗ країни в 2016 році склав 1,406 млн тонн, що на 12,5% або на 200,8 тис. Тонн менше, ніж у 2015 році. У січні-лютому 2017 року обсяг транспортування нафти на НПЗ України за допомогою трубопроводів склав 216,7 тис. Тонн.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають