9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 25 Липня, 2021

Україна збільшить поставки азербайджанської нафти

 • Оператор нафтотранспортної системи України ПАТ «Укртранснафта» в майбутньому планує збільшити до 1,9 млн тонн в рік обсяги поставок азербайджанської нафти сорту Azeri Light на Кременчуцький нафтопереробний завод. Про це сказав в інтерв’ю виданню Trend перший віце-прем’єр, міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів.

  З 10 березня «Укртранснафта» відновила роботу ділянки нафтопроводу від Одеси до Кременчука і початку транспортування нафти сорту Azeri Light на Кременчуцький НПЗ. Підписана в кінці минулого року угода має на увазі транспортування в 2017 році не менше 1,3 млн тонн нафти сорту Azeri Light на Кременчуцький НПЗ.

  Транспортування азербайджанської нафти дозволяє« Укртранснафті »відновити роботу ділянки нафтопроводу від Одеси до Кременчука, який простоював близько п’яти років, і збільшити прокачування нафти на українські НПЗ, а також обсяг внутрішнього транспортування нафти по Україні, – зазначив український віце-прем’єр.

  Кременчуцький НПЗ переробляє Azeri Light з грудня 2016 року, проте раніше нафта поставлялася з Одеси на завод залізничним транспортом. Після заміщення технічної нафти марки Urals на Azeri Light в нафтопроводі Одеса – Кременчук сировину планувалося поставляти на завод по трубопроводу «Укртранснафти».

  У 2016 році Азербайджан видобув понад 31,1 млн тонн легкої нафти проти 31,3 млн тонн, здобутих в 2015 році. Нафта сорту Azeri Light видобувається на блоці азербайджанських родовищ «Азері-Чираг-Гюнешлі».

  За даними міністерства енергетики та вугільної промисловості України, обсяг транспортування нафти трубопроводами на НПЗ країни в 2016 році склав 1,406 млн тонн, що на 12,5% або на 200,8 тис. Тонн менше, ніж у 2015 році. У січні-лютому 2017 року обсяг транспортування нафти на НПЗ України за допомогою трубопроводів склав 216,7 тис. Тонн.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  EASA розпочала сертифікацію одного з українських авіавиробників

  Європейська агенція авіаційної безпеки (European Aviation Safety Agency, або EASA) розпочала сертифікацію одного з українських авіавиробників.

  “Інтерпайп” заплатив півтора мільярда гривень податків з початку року

  Українська промислова компанія "Інтерпайп" в I півріччі 2021 року перерахувала до бюджетів різних рівнів 1,49 мільярда гривень податків і зборів, що на...

  Український “Руслан” доставив з Ізраіля до США партію винищувачів F-16

  Український літак Ан-124 “Руслан” доставив другу партію F-16 для приватної фірми Top Aces.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  До кінця року завершать держвипробування винищувача МіГ-29МУ2

  Завершення держвипробувань модернізованого до версії МіГ-29МУ2 радянського винищувача очікують до кінця 2021 року.Дана інформація озвучена директором Львівського державного авіаційного ремонтного...

  У Довговолі на Рівненщині збудують вітроелектростанцію та завод з виробництва водню

  На Володимиреччині біля села Довговоля (Рівненська область) планують будувати потужні вітрові енергетичні установки. Майбутній вітропарк «Володимирець» складатиметься з 12 інноваційних вітротурбін по...

  Підприємства “Укрзалізниці” капітально відремонтували партію пасажирських вагонів (фото)

  АТ "Укрзалізниця" завершила капітально-відновлювальний ремонт з продовженням терміну експлуатації 7 пасажирських вагонів.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Монтаж секцій вантового мосту у Запоріжжі завершать до кінця місяця (фото)

  На будівництві мостового переходу в Запоріжжі мостобудівники приступили до монтажу четвертої секції вантового мосту від пілона в сторону острова Хортиця.

  Порт Чорноморськ зайняв перше місце серед портів України за перевалкою зернових

  Морський порт Чорноморськ у першому півріччі 2021 року перевалив 5,3 мільйона тонн зернових вантажів, що є рекордним показником в порівнянні з усіма...

  Зараз читають

  У Миколаєві розробили новий проєкт десантного катера

  Миколаївське державне підприємство «Дослідно-проектний центр кораблебудування» (ДПЦК) розробило і представило проєкт нового десантного катера «Пелікан».

  “АрселорМіттал Кривий Ріг” вперше відправив з Миколаєва судно з рекордною партією металопродукції

  Металургійний комбінат "АрселорМіттал Кривий Ріг" вперше відправив морським транспортом з Миколаєва рекордну партію металопродукції.

  Десантно-штурмовий катер «Малин» проєкту «Кентавр-ЛК» пройшов доковий ремонт в Одесі

  Десантно-штурмовий катер «Малин» проєкту 58503 шифр «Кентавр-ЛК» пройшов доковий ремонт в Одесі.Про це...

  Основний український завод з ремонту зенітних комплексів вийшов у прибуток

  Балаклійський ремонтний завод, який ремонтує зенітні комплекси 9К33 «Оса», 2К12 «Куб», 9К330 «Тор», 2К22 «Тунгуска», ЗСУ-23-4 «Шилка»...