9.5 C
Alba Iulia
Середа, 27 Вересня, 2023

Україна запропонувала енергокомпанії «Shell» інвестувати у виробництво рідких біопалив в Україні

Про перспективи інвестування у «зелені» проекти в Україні, у тому числі у виробництво рідких біопалив, Сергій Савчук розповів представникам всесвітньо відомої енергокомпанії «Shell International B.V.» Ш. Руні та Д.-Ж. Брауеру під час зустрічі із Послом України в Нідерландах Всеволодом Ченцовим у м. Гаага (Нідерланди).

Передає Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Держенергоефективності.

Одна із найбільших світових енергетичних компаній “Shell”, окрім основних напрямів своєї діяльності, слідує світовому тренду низьковуглецевого розвитку та впроваджує проекти з ефективного використання енергоресурсів і виробництва біопалива.

Так, у Бразилії компанія «Shell» на спільному підприємстві «Raizen» виробляє біоетанол із цукрової тростини.

Крім цього, «Shell»  – один із найбільших дистриб’юторів біопалива у світі. У 2016 році компанія використала близько 9,5 млрд літрів біопалива у реалізованому бензині та дизелі.

У свою чергу, С. Савчук презентував представникам компанії значний потенціал аграрного сектору України для виробництва рідких біопалив.

Щоб стимулювати розвиток ринку рідкого біопалива, Держенергоефективності разом із народними депутатами України розроблено законопроект (реєстр. № 7348 від 29.11.2017, який передбачає встановлення обов’язкової частки біокомпонентів у загальному обсязі продажу моторного палива, а також вимоги щодо його відповідності критеріям сталості.

Прийняття проекту Закону сприятиме:

  • створенню гарантованого ринку виробництва та використання рідких біопалив в Україні;
  • будівництву нових заводів з виробництва біоетанолу та біодизелю;
  • завантаженню спиртових заводів;
  • збільшенню інвестицій у цей сектор.

Зважаючи на досвід та потужності компанії «Shell», Голова запросив представників компанії розглянути можливість інвестування у встановлення заводів із виробництва біоетанолу в Україні.

Останні новини:

Зараз читають