9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 4 Грудня, 2022

Україна за підтримки США має намір побудувати завод з виробництва ядерного палива та п’ять блоків АЕС

Презентований в США проєкт розвитку атомної енергетики на $9,6 мільярда включає будівництво двох енергоблоків Хмельницької атомної електростанції (АЕС) і малих модульних реакторів, а також проєкт будівництва заводу з виробництва ядерного палива на базі держпідприємства “Східний гірничо-збагачувальний комбінат”.

Про це повідомляється в Телеграм-каналі народного депутата Олексія Гончаренка (з фракції “Європейська солідарність”), передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Укррудпром.

Згідно з повідомленням, ці проєкти входять в представлений у США в ході візиту президента України Володимира Зеленського план трансформації України обсягом $277 млрд.

Джерело в уряді підтвердило агентству “Інтерфакс-Україна”, що список проєктів був підготовлений напередодні візиту. Однак, за його словами, “вже безпосередньо в США в нього могли бути внесені деякі зміни”

Згідно з переліком проєктів, безпосередньо проєкт розвитку атомної енергетики, розрахований до 2035 року, оцінюється в $ 9,6 млрд.

Проєкт також передбачає постачання обладнання і технологій та ядерного палива на українські АЕС, що, поряд з прибутком від інвестицій, має бути цікаво американській стороні.

Поряд з цим також представлений проєкт видобутку уранових руд і виробництва ядерного палива в Україні обсягом $1,2 млрд. Він передбачає будівництво шахти з видобутку уранових руд і заводу з виробництва ядерного палива (паливних елементів) на базі “СхідГЗК”. Реалізація проєкту передбачається в період з 2022 по 2026 роки.

Частка участі України в обох проєктах не вказана, разом з тим наголошується, що вони розраховані на залучення інвестицій.

Як повідомлялося, в ході візиту президента України в США НАЕК “Енергоатом” і американська компанія NuScale Power підписали меморандум про взаєморозуміння з метою вивчення можливості будівництва в Україні малих модульних реакторів

blank

Крім того, “Енергоатом” і американська компанія Westinghouse Electric в США підписали меморандум про будівництво в цілому п’яти енергоблоків АЕС в Україні, вартість проєкту складе близько $25 млрд.

Меморандум передбачає участь компанії Westinghouse в завершенні будівництва енергоблоку ХАЕС-4 і ще чотирьох енергоблоків на інших станціях за технологією AP1000 від Westinghouse.

“СхідГЗК” – єдине в Україні та найбільше в Європі підприємство з видобутку та перероблювання уранової руди. Щорічні потреби українських АЕС в концентраті урану складають близько 2,4 тис. тонн, тоді як його внутрішнє виробництво становить близько 1 тис. тонн.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають