9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 6 Грудня, 2022

Україна за 30 років протранзитувала до Європи понад три трильйони кубів газу

Україна за понад 30 років протранзитувала до країн Європи понад три трильйони кубометрів газу, що відповідає фактично річному споживанню блакитного палива усіма країнами світу.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Укрінформ.

«Безперервний транзит до Європи нашою ГТС був і залишається прикладом успішної співпраці з партнерами та запорукою довгострокової енергетичної безпеки Європейського Союзу. Наша мета: продовжити цю роботу для зміцнення енергетичної безпеки Європи», – зазначили в ТОВ “Оператор ГТС України”.

В ОГТСУ зауважили, що Україна завжди в повному обсязі виконувала свої зобов`язання по транзиту блакитного палива європейським споживачам, навіть у періоди відвертого політичного тиску з боку РФ на початку 2009 року та під час військової агресії.

blank

Україна і сьогодні готова забезпечити транзит значних додаткових обсягів газу до ЄС. Транзит 2 роки тому становив 277 млн м куб. на добу, або у 2,7 раза більше, ніж зараз.

Поточна транзитна угода між НАК «Нафтогаз України» та російським ПАТ «Газпром», укладена наприкінці 2019-го строком на п’ять років. Вона передбачає бронювання Газпромом потужностей для транзиту в обсязі 65 млрд куб. м (178 млн куб. м на добу) у 2020 році та по 40 млрд куб. м (110 млн куб. м на добу) у 2021-2024 роках.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають