9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 20 Травня, 2022

Україна та США домовились створити газовий хаб на базі українських підземних сховищ

Україна і США домовилися про постачання зрідженого газу через термінали в Польщі. Сторони погодили постачання 6-8 мільярдів кубометрів LNG щорічно з подальшою його транспортуванням до європейських країн через хаб на базі українських підземних сховищ.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Інтерфакс-Україна.
 
Сторони погодили поставки 6-8 мільярдів кубометрів LNG щорічно з подальшою його транспортуванням до європейських країн через хаб на базі українських підземних сховищ.
 
За словами заступника міністра енергетики та захисту навколишнього середовища Костянтина Чижика, оператором в проекті виступлять або Магістральні газопроводи України, або Нафтогаз. Цей глобальний проект дозволить посилити енергетичну і геополітичну незалежність європейських країн від РФ.

Це питання енергетичної незалежності та безпеки нашої країни та регіону в цілому. Таким чином, ми зменшимо залежність всієї Європи від РФ, в чому, зокрема, полягає і ідея американської влади. З економічної точки зору те, про що ми говоримо, означає, що Україна буде не просто хабом, куди газ буде входити, щоб потім розійтися по Європі. Мова йде про входження України як держави в капітал всього ланцюжка: від видобутку газу в США до його продажу в Європу, – заявив чиновник.

За прогнозами чиновника, для запуску проекту в повному обсязі знадобиться від двох до трьох років. Він також нагадав, що Україна, яка володіє найбільшими газовими сховищами в світі, готова вже найближчим часом прийняти такий обсяг газу. Однак необхідна реконструкція та продовження газопроводу з польської сторони.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають