9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 29 Вересня, 2022

Україна та Казахстан розглянули перспективи співпраці у сфері «чистої» енергетики

Подальші взаємовигідні стосунки України та [wiki title=”Казахстан”]Казахстану[/wiki] у сфері відновлюваних джерел [wiki title=”енергія”]енергії[/wiki] обговорювали високопосадовці та підприємці обох країн 15 червня під час Міжнародного бізнес-форуму «Україна – Казахстан: нові горизонти економічного співробітництва».blank

«Впродовж останніх кількох років перед Україною поставали енергетичні виклики, які ми успішно долали. Сьогодні ми продовжуємо активно працювати над тим, щоб стимулювати розвиток відновлюваної енергетики. Участь у виставці EXPO 2017 Astana, представлення українських технологій, обмін досвідом з іншими країнами – це можливість налагодити взаємовигідну співпрацю, у тому числі з Казахстаном», – наголосив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, презентуючи стан розвитку «чистої» енергетики в Україні.

«Ми зацікавлені у залученні досвіду, передових технологій та інвестицій Казахстану. Зі свого боку, Україна підготувала і продовжує удосконалювати законодавче поле, створюючи сприятливі умови для інвестування у «зелені» проекти», – зауважив С. Савчук та розповів про оновлену систему «зелених» тарифів, які «прив’язано» до курсу євро.

У рамках форуму відбулися дві тематичні панелі, під час яких учасники мали унікальну можливість налагодити тісний діалог та визначити можливі напрями співпраці у сфері «чистої» енергетики.

Зокрема, учасники відзначили перспективи співробітництва України та Казахстану у вітровій енергетиці. При цьому, приклади такого партнерства вже існують. Зокрема, у м. Єрейментау вже два роки працює вітропарк із 22 вітряків українського виробництва загальною потужністю 45 МВт.

Також вигідними можуть бути проекти з біоенергетики, адже в Україні потужний агропромисловий комплекс. Використовуючи на енергетичні потреби лише 37% відходів с/г культур, а це близько 34,05 млн т, потенційно можна замістити понад 9 млрд м3 газу. Важливо, що для виробників тепла з альтернативних видів палива Україна запровадила стимулюючий тариф.

Учасники форуму обговорили різні напрями співпраці у форматі B2B. В [wiki title=”Астана”]Астану[/wiki] з України приїхали представники провідних компаній, що працюють у сфері енергетики та енергоефективності, а також в інвестиційній, банківській, фінансовій і консалтинговій сферах. Захід відбувся в рамках Національного дня України на Міжнародній спеціалізованій виставці ЕКСПО-2017. Офіційну делегацію України очолив Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають