9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 26 Березня, 2023

Україна та Білорусь узгодили напрямки подальшої співпраці в сфері енергетики

17-18 липня 2017 року у Києві відбулося XXV засідання Міжурядової українсько-білоруської змішаної комісії з питань торговельно-економічного співробітництва (Міжурядова комісія), під час якого були обговорені питання активізації співпраці між двома країнами у сфері енергетики.

Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Міністерства енергетики.

З метою поглиблення двостороннього співробітництва в енергетичній сфері між Україною та Республікою було проведено низку зустрічей за участю високопосадовців обох держав. Зокрема, в рамках засідання Міжурядової комісії відбулася зустріч заступника Міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції Наталья Бойко з заступником Міністра енергетики Республіки Білорусь В.Закревським. Сторони обговорили поточний стан та перспективи розширення співпраці в енергетичному секторі. Серед пріоритетних напрямків двостороннього співробітництва в рамках цієї зустрічі було визначено сфери електроенергетики, ядерної енергетики та питання надання аварійної взаємодопомоги в умовах паралельної роботи між енергосистемами України та Республіки Білорусь.

Під час зустрічі на рівні експертів НЕК «Укренерго» та ПАТ «Бєленерго» українська та білоруська сторони погодили подальші кроки в контексті розбудови відносин в сфері енергетики. З метою практичної імплементації досягнутих домовленостей було підтверджено готовність фіналізувати низку документів в секторі електроенергетики, зокрема, щодо надання аварійної взаємодопомоги в умовах паралельної роботи енергосистем між Україною та Республікою Білорусь.

Окрему увагу було приділено питанням розширення співпраці в сфері ядерної енергетики. Враховуючи значний досвід України, перспективними напрямками двостороннього співробітництва були визначені надання кадрової підтримки проектів в атомній галузі Республіки Білорусь, а також обмін досвідом з питань поводження з радіоактивними відходами та відпрацьованим ядерним паливом.

blank

Враховуючи багаторічний досвід співпраці в сфері транспортування нафти та нафтопродуктів, в рамках Міжурядової комісії сторони погодилися продовжити пошук шляхів для послідовного поглиблення взаємовигідного партнерства нафтогазових секторів національних енергетичних комплексів, зокрема, завершити всебічні технічні оцінки існуючих можливостей постачання нафтової сировини з використанням наявної інфраструктури.

Сторони підтвердили зацікавленість у подальшій розбудові прагматичних і взаємовигідних енергетичних відносин з метою підвищення енергетичної безпеки обох країн. За результатами роботи Міжурядової українсько-білоруської змішаної комісії з питань торгівельно-економічного співробітництва був підписаний Протокол засідання, який охоплює широкий комплекс питань двосторонньої співпраці в енергетичній галузі.

Важливим інструментом співпраці між Україною і Білорусією залишається Робоча група з питань співробітництва в сфері енергетики. Відновлення роботи українсько-білоруської Робочої групи надасть можливість детального і оперативного опрацювання питань, які представляють взаємний інтерес. Сторони домовилися провести наступне засідання Робочої групи у другій половині 2017 року.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають