9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 8 Грудня, 2022

Україна співпрацюватиме з МАГАТЕ у сфері науково-технічних досліджень

Керівництво Державного агентства України з управління зоною відчуження (ДАЗВ) і Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) підписали Меморандум про співробітництво у сфері науково-технічних досліджень впродовж наступних 3 років.

Основними напрямами роботи в рамках нового Меморандуму стануть дослідження для зняття з експлуатації ядерних установок, поводження з РАВ та відновлення навколишнього середовища після радіоактивного забруднення.Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Державного агентства України з управління зоною відчуження.

Ми високо цінуємо увагу МАГАТЕ до питань Чорнобиля та готовність до співпраці. Для нас важливо залучення незалежного міжнародного досвіду у сфері подолання наслідків Чорнобильської катастрофи, а також поширення досвіду України у цій сфері закордон для уникнення подібних трагедій у майбутньому, – акцентував Голова ДАЗВ Віталій Петрук.

За словами директора відділу ядерного паливного циклу та поводження з відходами МАГАТЕ, Крістофа Кшері, Україна – це не лише Чорнобиль, але світу є чого навчитися на прикладі цієї аварії та досвіду подолання її наслідків. Він також відзначив ініціативи агентства щодо обміну знань у цій сфері.

Фото Державне агентство України з управління зоною відчуження.

Робота в рамках Меморандуму передбачає також розвиток професіоналізму, підвищення практичних навичок студентів, участь у міжнародних наукових дослідженнях. Співпраця України з МАГАТЕ торкнеться також удосконалення національної системи поводження з радіоактивними відходами (РАВ).

Наразі на розгляді Верховної Ради перебувають 2 законопроекти щодо поводження з РАВ: про виділення території спеціального промислового використання навколо ЧАЕС та про внесення змін до національної класифікації РАВ. Ці законопроекти наближають українську систему до міжнародних стандартів. Але низка питань, серед яких, наприклад, потреба створення геологічного сховища для високоактивних РАВ, все ще потребує вирішення і ми сподіваємось на допомогу міжнародних експертів у цій сфері, – зазначив Голова ДАЗВ.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають