9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 6 Грудня, 2022

Україна співпрацюватиме з ПРООН у розвитку енергоефективної економіки

Голова Держенергоефективності Валерій Безус та Постійна представниця ПРООН в Україні Дафіна Ґерчева підписали Меморандум про співробітництво у сфері розбудови ринку зеленого фінансування та підвищення енергоефективності економіки.

Про це передає Національний Промисловий Портал з посиланням на повідомлення Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України.

«Україна має значний потенціал енергоефективності у всіх секторах економіки. Для його освоєння необхідні різні інструменти, у т.ч. фінансові. За ініціативи Держенергоефективності вже встановлено законодавчі засади для зелених облігацій. Розширення зеленого фінансування, у т.ч. за підтримки ПРООН, стане драйвером рушійних змін, зниженню бар’єрів та запуску численних проєктів з енергоефективності», – наголосив Валерій Безус.

«Розвиток зеленої економіки та зелених фінансів став для ПРООН одним із ключових напрямків підтримки Уряду України. Я рада бачити, що завдяки зусиллям ПРООН та наших партнерів буде розроблено сприятливу законодавчу та інституційну базу для запровадження ринку зеленого фінансування в Україні», – повідомила Дафіна Ґерчева.

У рамках укладеного меморандуму сторони активізують співпрацю задля підтримки більш сталого економічного розвитку країни та сфокусують увагу на таких напрямах:

Меморандум передбачає сприяння розвитку зеленого фінансування та імплементацію вимог директив ЄС з енергетичної ефективності. Також будуть проводитися роботи над законодавчою базою щодо гарантії походження енергії та створення загальнонаціональної інформаційної системи енергетичного моніторингу.

Також сторони будуть працювати над залученням інвестицій у підвищення енергоефективності громадських будівель, підприємств теплокомуненерго, об’єктів водопровідно-каналізаційного господарства, підприємств паливно-енергетичного комплексу та інші напрями.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають