9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 2 Жовтня, 2023

Україна розраховує стати однією з найбільших на континенті експортерів газу до 2027 року

Голова правління НАК “Нафтогаз України” Олексій Чернишов вважає, що Україна до 2027 року може стати великим експортером газу.

Про це він сказав у інтерв’ю NV, передає Промисловий Портал.

“Україна посідає друге місце в Європі за підтвердженими запасами газу. І ми маємо нарешті почати використовувати цей потенціал. Російські енергоресурси зруйнували мир у Європі. Українські – здатні повернути безпеку на континент”, – сказав Чернишов.

blank
Фото: sumy.ua

“Ми маємо амбіцію стати одним із головних постачальників енергії для континенту після війни. Я вважаю, що до 2027 року ми цілком здатні наростити газовидобування настільки, щоб не лише покрити власні потреби, а й бути значним експортером в ЄС”, – додав він.

Він розповів, що Укргазвидобування, яке входить до групи Нафтогазу, з початку року ввело в експлуатацію уже сім свердловин із високим рівнем видобутку газу – понад 100 000 куб. м на добу, сумарно вони дають 1,5 млн куб. м газу на добу. Шість із них нові, ще одна – після капітального ремонту.

Укргазвидобування газ
Фото: Укргазвидобування

Нафтогаз планує залучати нові технологічні та інженерні рішення, щоб збільшити видобуток з наявних родовищ і свердловин, такі як технології горизонтального буріння.

“Щоб їх запровадити, наразі ведемо переговори з Halliburton, а також іншими найбільшими американськими сервісними і видобувними компаніями”, – повідомив Чернишов.

Останні новини:

Зараз читають