9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 29 Вересня, 2023

Україна презентувала голландським компаніям інвестиційний потенціал «зеленої» енергетики в країні

У рамках візиту до м. Енсхеде (Нідерланди) на чолі української делегації Голова Держенергоефективності Сергій Савчук взяв участь у 5-й Конференції з питань інновацій та підприємництва у регіонах, де разом з експертним та бізнес-середовищем обговорив можливості співпраці України та Нідерландів у впровадженні спільних інвестиційних проектів «чистої» енергетики.

Передає Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Держенергоефективності.

Голова Агентства презентував голландським інвесторам та компаніям колосальний ресурсний та інвестиційний потенціал «зеленої» енергетики в Україні, окресливши здобутки, сприятливе регуляторне поле та цілі Національного плану дій з відновлюваної енергетики до 2020 року.

При цьому, Україна цінує можливість об’єднати зусилля із Нідерландами та запровадити вигідні проекти, залучаючи нідерландські технології, знання, досвід та інвестиції.

Як відомо, Нідерланди впроваджують 28-у Директиву ЄС і мають на меті досягти 14% «зеленої» енергії у кінцевому енергоспоживанні до 2020 року.

У Нідерландах біоенергетика складає значну частку у первинному постачанні енергії з відновлюваних джерел.

Про державну політику розвитку цього сектору розповів Кейс Квант, експерт Нідерландського агентства підприємництва. Він зауважив, що біоенергетика дозволяє не лише згенерувати необхідну «чисту» енергію, а й активізувати розвиток сільського господарства.

Також, Нідерланди відомі своїми інноваційними розробками у біоенергетиці. Зокрема, створено технологію прямої переробки органічного матеріалу з бетапроцесом для виробництва біоетанолу. Цей спосіб підвищує ефективність генерації біоетанолу і є особливо успішним під час переробки цукрового буряка.

Така технологія виробництва біоетанолу може бути особливо корисна Україні, враховуючи її колосальний аграрний потенціал.

Крім цього, учасники української делегації ознайомилися із ще однією сучасною технологією генерації біопалива – піролізом. Так, у м. Хенгело відвідали один з найперших в Європі заводів із виробництва піролізного біопалива з деревної біомаси – «Empyro». Завод щогодини перетворює 5 тонн біомаси у 3,5 тонн піролізного палива для опалювальної установки компанії «Фрісланд Кампіна». Решта біомаси використовується для генерації електроенергії та пари.

blank

За підсумками перемовин сторони домовилися зміцнити співпрацю, особливо, у біоенергетиці. Держенергоефективності надасть нідерландським компаніям перелік перспективних проектів для впровадження в Україні.

Останні новини:

Зараз читають