9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 1 Грудня, 2022

Україна працюватиме над будівництвом потужностей для виробництва «зеленого» й дешевого аміаку

Україна здатна забезпечити можливості для будівництва потужностей з виробництва десятків мільйонів тонн чистого й дешевого аміаку, про що заявив президент України Володимир Зеленський.

Про це він сказав під час виступу на саміті філантропії Forbes 400, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Укрінформ.

“Усьому світу потрібні добрива для виробництва продуктів харчування. Навіщо їх купувати чи робити з російського газу? Можна побудувати потужності для виробництва десятків мільйонів тонн чистого «зеленого» й дешевого аміаку в Україні. Можна заробляти на цьому й допомагати цим не тільки продовольчій безпеці, а й миру – миру на нашій планеті”, – підкреслив Зеленський.

Також президент вкотре запевнив, що українська електрика може допомогти замістити брудні російські енергоресурси.

blank

Крім того, він розповів, що Україна має колосальні можливості у розвитку водневої енергетики й транспортування «зеленого» водню в Європу.

“Сонце, вітер, атомна енергетика, «зелений» водень – усе це в Україні. І це не просто мільярди доларів, які можна інвестувати й заробити, а це мільярди доларів, які працюватимуть на допомогу різним країнам і народам – десяткам мільйонів людей. Нова «зелена», чиста енергетика потребує літію, графіту та інших рідкоземельних металів. У нас їх достатньо. Тому, інвестуючи в Україну, можна прискорити розвиток «зеленої» енергетики і в інших країнах”, – зауважив Зеленський.

Керівник держави також зазначив, що щороку Україна генерує десятки мільйонів кубів деревини, забезпечуючи при цьому відновлення лісів.

Тому, на його думку, інвестиції у виробництво екологічних товарів з дерева та целюлози в Україні – це спосіб зменшити використання світом нафтопродуктів, пластику.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають