9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 28 Червня, 2022

Україна починає експорт електроенергії до Молдови

Відсьогодні розпочнеться постачання української електроенергії до Молдови. Про це повідомила національна енергетична компанія “Енергоатом.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УНН.

«З 04 червня 2022 року розпочнеться постачання української електроенергії до Молдови. ДП «НАЕК «Енергоатом» – найбільший виробник електроенергії України – уклав експортний контракт з молдовською державною компанією Energocom. Відповідно до домовленостей, Енергоатом планує у червні поставити в Молдову 85,2 тис. МВт-год електроенергії за ціною $77 за 1 МВт-год», – повідомили в НАЕК.

Зазначається, що завдяки експорту «Енергоатом» отримає додаткове джерело для фінансування ПСО, за яким здійснюється постачання електроенергії населенню.

blank
Фото з вільних джерел

«Енергоспоживання Молдови значною мірою залежить від генерації на Молдовській ДРЕС, що належить рф. Український експорт дозволить країні диверсифікувати постачання електричної енергії та посилити її енергетичну безпеку», – кажуть на підприємстві.

Україна та Молдова разом подолали складний шлях інтеграції з європейською ENTSO-E. Енергосистеми обох країн були повністю синхронізовані з енергомережею континентальної Європи в середині березня 2022 року. На сьогодні Україна та Молдова продовжують партнерство та поглиблюють співпрацю.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають