9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 29 Вересня, 2023

Україна підписала угоду про забезпечення усіх існуючих та майбутніх АЕС паливом Westinghouse

На майданчику Хмельницької атомної електростанції президент Енергоатома Петро Котін та керівники американської Westinghouse — президент і головний виконавчий директор Патрік Фрегмен та віцепрезидент і керівний директор Азіз Даг — поставили свої підписи під угодою про постачання ядерного палива для потреби всіх українських атомних електростанцій.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на I-UA.TV.

Згідно з цією угодою багаторічний стратегічний партнер НАЕК — компанія «Westinghouse» — постачатиме зі свого виробничого майданчика у Вестеросі (Швеція) ядерне паливо (ЯП) як для вже працюючих вітчизняних енергоблоків, так і для тих, які обидві компанії спільно побудують в Україні. Тобто обсяги гарантованого нам ЯП збільшуються і покриватимуть потреби всіх АЕС нашої держави.

При цьому виробництво компонентів тепловидільних збірок відбуватиметься всередині країни — на базі одного з відокремлених підрозділів Енергоатома, який вже завершує кваліфікацію з виробництва голівок і хвостовиків для палива Westinghouse.

blank

Раніше ми повідомляли, що Україна домовилася про будівництво дев’яти нових атомних енергоблоків за технологіями компанії Westinghouse. Це дозволить нашій державі поступово оновити “парк” енергоблоків та позбавитися від залежності у російських комплектуючи.

Останні новини:

Зараз читають