9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 8 Грудня, 2023

Україна має намір залучити іранські інвестиції для будівництва нового НПЗ

Нестабільна цінова ситуація на ринку нафтопродуктів України пов’язана із залежністю від імпорту: різким зниженням внутрішнього виробництва і браком сучасних вітчизняних нафтопереробних потужностей, вважає міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик.

Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на Інтерфакс-Україна.

Глибоко переконаний: в нашій державі необхідно або на базі державно-приватного партнерства, або навіть це буде фінансування держави з інвесторами, будівництво НПЗ з виходом не менше 94-95% (світлих нафтопродуктів), – заявив він на підсумковій прес-конференції в Києві в четвер.

Міністр нагадав, що в 2016 році досяг домовленості під час візиту до Ірану: якщо такий завод буде будуватися, то “Іран готує і також взяти участь у фінансуванні, повністю забезпечити ресурсом, причому зі значною знижкою від тих параметрів, які існують на загальному ринку”.

І.Насалик нагадав, що до 2006 року в Україні працювали всі шість НПЗ. Частка українських світлих нафтопродуктів на ринку становила 92%, імпортувалося всього лише 8% високооктанових бензинів. За його словами, змінена політика акцизів і “схеми Курченко” призвели до того, що ситуація стала “дзеркальної”: на частку єдиного працюючого Кременчуцького НПЗ зараз доводиться тільки 12% ринку.

Останні новини:

Зараз читають