9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 6 Жовтня, 2022

Україна і ЄС об’єднують зусилля для вирішення проблем енергетичної галузі

blank14 червня в Києві відбудеться унікальне для енергетичної галузі України подія. Спікери з Німеччини, Великобританії, Польщі, Бельгії та України будуть висвітлювати гострі теми сучасної енергетики на Першій міжнародній конференції «Тенденції та перспективи видобутку, використання вугілля в Україні і світі».

Організаторами заходу виступають Міністерство енергетики та вугільної промисловості України та енергетична компанія ДТЕК Енерго. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу ДТЕК.

Майбутня конференція збере близько 50 організацій, які будуть представляти держави, науку, бізнес, профспілки та міжнародні асоціації. У числі учасників Європейська асоціація кам’яного і бурого вугілля EURACOAL, Представництво ЄС в Україні, посольства Великобританії, Польщі, Німеччини, США.

Впровадження реформ на основі кращих практик і досвіду європейських країн, новітніх наукових розробок і технологій допоможе здійснити реструктуризацію вугільної промисловості, модернізацію виробничих процесів і вдосконалити систему управління вугільними шахтами. Важливим кроком для розвитку шахтарських регіонів є співпраця України в рамках Ініціативи прозорості видобувних галузей, яке допоможе Україні побудувати відкрите суспільство, встановити дієвий контроль громадськості за видобутком і реалізацією енергетичних ресурсів і сприяти виконанню соціальних програм. Проведення такої конференції стане основою для поглиблення діалогу між Україною та ЄС, майданчиком для налагодження ділового співробітництва з питань розвитку вугільного сектору та економіки України, – повідомив Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик

На думку організаторів конференції належну увагу до ситуації в вугільному секторі та вугільної генерації зміцнює роль України як відповідальної європейської країни в поглибленні відносин з Європейським Союзом відповідно до підписаного в Брюсселі 24 листопада 2016 Меморандуму про взаєморозуміння зі стратегічного енергетичного партнерства. Визнаючи складну ситуацію в Україні, доцільно в повній мірі використовувати всі передбачені можливості у співпраці «з реформування і реструктуризації вугільної галузі України, приділяючи належну увагу екологічним і соціальним аспектам її функціонування».

Ми зібрали на цій конференції одних з кращих представників вітчизняної і європейської вугільної галузі. Доповіді, які підготували наші спікери, будуть не тільки висвітлювати проблематику, а й давати реальні інструменти для вирішення існуючих проблем сектора. Ми зможемо дискутувати і відкривати для себе принципово нові точки взаємодії. Я вірю, що протягом цієї конференції основним для всіх нас стане принцип синергії і, в кінцевому рахунку, ми знайдемо взаємовигідні способи співпраці з ЄС і ефективні вирішення питання енергетичної незалежності України, -повідомив в.о. генерального директора ДТЕК Енерго Дмитро Сахарук

В процесі конференції серед іншого будуть розглянуті:

  • Економічні та соціальні аспекти видобутку вугілля в Україні
  • Досвід реструктуризації вугільної промисловості Великобританії
  • Ситуація в вугільному секторі Польщі
  • Оцінка і напрямки подолання проблем шахтарських міст
  • Енергетична політика Німеччини і роль вугільної промисловості
  • Стан і проблеми ліквідації шахт Міненерговугілля
  • Сучасні технології, здатні забезпечити друге життя вугільних шахт

У той час, коли Україна справедливо прагне до енергетичної незалежності, ЄС прагне до« Енергетичного союзу »з енергетичної взаємозалежністю між державами-членами, щоб врівноважити нашу зростаючу залежність від імпортованої нафти, газу і вугілля, і при цьому значно збільшити інвестиції в субсидовані поновлювані джерела енергії. У більш загальному плані становище вугілля в глобальному енергетичному балансі залишається дуже суттєвим, і все ж воно схильне постійної атаці з боку політиків, засобів масової інформації іNGOs. EURACOAL відповідає на це вагомими аргументами, які я з задоволенням озвучу в своєму виступі на тему «Глобальні тенденції видобутку і споживання вугілля – вітер змін, – розповів Генеральний секретар Європейської асоціації кам’яного і бурого вугілля (EURACOAL) Брайан Ріккетс

Мета міжнародної конференції полягає не тільки в обміні досвідом, а й в можливості для кожного присутнього взяти участь в дискусіях, які заплановані після виступу кожного зі спікерів і знаходженні найкращих шляхів вирішення питань, що стоять сьогодні перед енергетичною галуззю України. На завершення заходу будуть підведені підсумки та зачитано комюніке, ключову роль в координації та впровадженні якого гратиме Міністерство енергетики та вугільної промисловості України.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають