9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 26 Вересня, 2023

Україна і Данія підписали Угоду про співробітництво у сфері розвитку Українсько-Данського енергетичного центру

Угоду підписали Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик та від Міністерства закордонних справ Королівства Данія Надзвичайний та повноважний посол Королівства Данія в Україні Рубен Медсен.

Метою Угоди є сприяння у формуванні сприятливого середовища для залучення інвестицій в сталу енергетику України, досягненні цілей щодо частки відновлювальної енергії, а саме досягнення 11% частки відновлювальної енергії в кінцевому енергоспоживанні до 2020 року та 25% до 2035 року, енергоефективності та енергонезалежності. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Міністерства енергетики.

Міністр подякував за всебічну підтримку України Королівством Данія та зазначив, що між країнами вже налагоджений високий рівень політичного діалогу та дружні відносини.

Я високо оцінюю підтримку Королівства Данії в рамках наступного етапу Данської програми сусідства на 2017-2021 роки, про офіційне відкриття якої оголосив Міністр закордонних справ Данії Андерс Самуельсен під час візиту в Україну. Основними цілями програми є сприяння економічному розвитку, зміцнення інституційної спроможності, підвищення енергоефективності та залучення інвестицій. У свою чергу я сьогодні із задоволенням оголошую про запуск другої фази Проекту Українсько-Данський енергетичний центр, – наголосив Міністр.

Ігор Насалик відмітив, що співпраця в рамках Українсько-Данського енергетичного центру була ефективною та результативною та висловив сподівання на успішну реалізацію другої фази Проекту.

На другому етапі нашого співробітництва ми маємо залучити данських інвесторів для роботи в Україні, а Українсько-Данський Енергетичний центр виступатиме майданчиком для діалогу та співпраці із представниками бізнесу, данськими інвесторами, владою для залучення інвестицій в проекти енергетичного сектору, – зазначив Міністр.

Він повідомив Данську сторону, що Міненерговугілля готові розпочати співпрацю з Данською агенцією з міжнародного розвитку (DANIDA)  в рамках програми Danida Finance та Данським інвестиційним фондом для країн, що розвиваються (Danish Investment Fund for Developing Countries, IFU).

Надзвичайний та повноважний посол Королівства Данія в Україні Рубен Медсен привітав успішну діяльність «Українсько-Данського Енергетичного Центру» та наголосив, що на наступному етапі співробітництва необхідно активізувати спільні зусилля щодо залучення данських інвесторів в проекти сталої енергетики України.

Ольга Буславець, Генеральний Директор Директорату енергетичних ринків, Голова Українсько-Данського Енергетичного центру привітала рішення МЗС Данії щодо продовження підтримки технічного співробітництва з Енергетичним Агентством Данії в рамках Українсько-данського енергетичного центру беручи до уваги результативність та ефективність роботи Проекту під час першої фази та висловила сподівання щодо реалізації всіх амбітних цілей та завдання під час другої фази Проекту.

blank

Олга Буславець зазначила, що досягнення мети Проекту, а саме сприяння у формуванні сприятливого середовища для залучення інвестицій в сталу енергетику та енергонезалежності буде забезпечено шляхом виконання визначених в Угоді  шістьох компонентів, а саме розроблення системи моніторингу виконання енергетичної стратегії та підтримка її реалізації; моделювання довгострокового та короткострокового прогнозного енергетичного балансу відповідно найкращих міжнародних практик; розроблення інструментів інтеграції ВДЕ, розрахунок необхідної частки смартгенерації та визначення оптимальної потужності для встановлення акумуляторних батарей для сприяння інтегруванню джерел відновлювальної енергії, підтримка розвитку ДАТАХАБ, розроблення системи прогнозування вироблення електроенергії із вітру та сонця; створення  «єдиного вікна» для сприяння залучення інвестицій в проекти  енергоефективності та ВДЕ; допомога в імплементації Національного плану дій з енергоефективності до 2020 року та в розробці та виконанні нового Національного плану дій з енергоефективності до 2035 року; стимулюванні енергоефективності для промисловості; допомога у розробці та виконанні нового Національного плану дій з відновлюваної енергетики до 2035 року.

Останні новини:

Зараз читають