9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 11 Грудня, 2023

Україна економить $200 млн на рік завдяки Централізованому сховищу відпрацьованого ядерного палива

Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) зберігає Україні 200 млн доларів США щороку.

Про це повідомили під час робочої наради на виробничому майданчику ЦСВЯП президент НАЕК «Енергоатом» Петро Котін та віцепрезидент Holtec International Ріаз Аван, передає Промисловий Портал.

Єдине у світі унікальне за своїми характеристиками сховище є результатом співпраці між цими компаніями. Будівництво почалося у 2017 році.

Відпрацьоване ядерне паливо зберігається у ЦСВЯП за технологією «сухого» зберігання. Ця технологія ліцензована органом регулювання ядерної та радіаційної безпеки США (US NRC) та має всі необхідні технічні рішення для забезпечення такої безпеки при транспортуванні та зберіганні відпрацьованого палива. ЇЇ вже успішно випробували у США, Іспанії, Великій Британії та інших державах.

Об’єкт успішно добудували ще до початку повномасштабної війни з росією та ввели в експлуатацію. До нього вже завантажено відпрацьоване ядерне паливо з українських АЕС.

Використання Україною власного ЦСВЯП заощаджує державі близько 200 млн доларів США щороку. Попри шалений спротив та інформаційні атаки, це ще до війни дозволило цілком відмовитися від вивезення відпрацьованого ядерного палива в росію.

«Йдеться не лише про щорічну економію близько 200 млн дол. США, які б довелося витрачати «Енергоатому» на оплату перевезення та зберігання відпрацьованого палива у росії. Це був один з найважливіших кроків у здобутті нашої енергетичної незалежності. Як пізніше і повна відмова від російського ядерного палива», – наголосив Петро Котін під час наради.

Додамо, що у спільних планах «Енергоатому» і компанії Holtec International є будівництво в Україні заводу, на якому виготовлятиметься основне обладнання малого модульного реактора за технологією Holtec SMR. 

Це підприємство має забезпечити не тільки будівництво потужностей ММР в Україні, але й стати хабом для експорту цієї технології до інших країн Європи.

Також навесні 2023 року «Енергоатом» та Holtec International підписали Угоду про співробітництво у розгортанні малих модульних реакторів Holtec в Україні, якою передбачено будівництво у нас малих модульних реакторів. 

Останні новини:

Зараз читають