9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 18 Січня, 2022

Україна відновила імпорт авіапалива

Укладені перші угоди у 2019 році на постачання авіагасу за новими правилами.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ОПК.

Компанії-імпортери змогли розмитнити авіапальне за оновленими правилами із застосуванням податкових векселів. Цю інформацію підтвердили представники трьох компаній-імпортерів.

З 1 січня 2019 року почали діяти зміни до Податкового кодексу, які повинні припинити нецільове використання авіаційного гасу. Тепер розмитнити авіапальне можна двома способами.

Перший: якщо компанія-імпортер підтверджує, що паливо буде використовуватися для заправки літаків або постачання для Міноборони й Держрезерву, тоді вона сплачує акцизний збір за базовою ставкою у розмірі з 21 євро/тис. л і оформлює податковий вексель. Вексель видається на суму акцизного податку, розрахованого виходячи з поставленого обсягу палива і різниці в ставках акцизного податку – 189 євро/тис. л (210 євро/тис. л — 21 євро/тис. л = 189 євро/тис. л).

Другий спосіб: компанія не підтверджує цільове використання авіаційного гасу і платить 210 євро/тис. л.

Підвищення акцизу було пов’язано з тим, що обсяги імпорту, починаючи з 2016 року, істотно перевищували обсяги реального споживання палива авіакомпаніями. Експерти та учасники ринку вважають, що гас змішують з дизельним паливом і продають під виглядом ДТ приватним і промисловим споживачам. Із-за суттєвої різниці у акцизний податок такі маніпуляції економічно вигідні: податок на ДТ — 139,5 євро/тис. л, а на авіапальне — 21 євро/тис. л.

Нововведення ускладнило роботу імпортерів. Вони зіткнулися з проблемами при реєстрації податкового векселя в Державній фіскальній службі. Також не вирішено питання про порядок погашення виданих векселів. Щоб імпортер міг погасити виданий вексель і повернути внесені в банк кошти, необхідно надати ГФС копії первинних документів постачання палива по всьому ланцюжку — від імпортера до компанії, літак якої заправили цим паливом.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають