9.5 C
Alba Iulia
Середа, 27 Вересня, 2023

У Золотоноші побудують електростанцію, що працюватиме на соломі, трісках та відходах зернових

blank
Hotchkiss School, Heating Plant, Location: Lakeville CT, Architect: Centerbrook Architects

У Золотоноші(Черкаська область) планують побудувати теплоелектростанцію, яка працюватиме на соломі, трісках та відходах зернових.

Проект генерації електроенергії з альтернативних джерел має намір реалізувати інвестор з Монастирища – ТОВ “Котельно-механічний завод “Пархоменко”, яке утворилося на базі колишнього заводу “Теком”, що славився випуском котлів, передає Черкаський край. За матеріалом EcoTown.

Як заначив гендиректор ТОВ”КМЗП” Олексій Пархоменко в ході зустрічі з міським головою Золотоноші Віталієм Войцехівським, представниками архітектурної служби, Держгеокадастру, РЕМу та продспоживслужби, наразі місто потребує спорудження додаткової підстанції для розташування нових виробництв.

Під майбутню біоТЕС у Золотоноші планують надати ділянку в районі промислової забудови по вулиці Обухова, де розміщуватиметься індустріальний парк, – раніше тут працювали промислові підприємства. За словами Олексія Пархоменко, нова електростанція, яка будуватиметься європейцями, буде екологічно чистою. «Станція загальною потужністю 12 МВт використовуватиме тріски, солому, відходи зернових і зможе забезпечувати електроенергією, яка скидатиметься у загальну енергосистему України, не тільки Золотоношу, а й усе Лівобережжя, – розповідає інвестор. – БіоТЕС буде введена в експлуатацію у дві черги – згідно з попередніми підрахунками, один блок потужністю 6МВт дозволить виробляти 48 млн кВт-год у рік».

Як зазначає Олексій Пархоменко, станція споживатиме 450-500 тонн сировини на добу. «До забезпечення ТЕС біопаливом залучатимемо лісгоспи та інші господарства – безперебійність гарантуватимуть графіки поставок, – прогнозує фахівець. – У перспективі маємо намір культивувати енергетичну лозу».

У проект планують інвестувати від 35 до 40 мільйонів євро.

Котельно-механічний завод “Пархоменко” має намір підписати із Золотоношею соціальну угоду. «Нове виробництво забезпечить додаткові робочі місця, податки, підтримку соціальної сфери, – наголосив Олексій Пархоменко.

Учасники зустрічі ухвалили покроковий алгоритм дій у впровадженні нового інвестиційного проекту та домовилися підписати угоду про наміри.

Останні новини:

Зараз читають