9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 9 Грудня, 2022

У Житомирі в тестовому режимі запустили нову ТЕЦ на альтернативному паливі

Теплоелектростанцію у Житомирі, котра працюватиме на подрібненій деревині, планують повноцінно запустити в роботу у грудні 2021 року.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на zt.20minut.ua.

Будували ТЕЦ з 2019 року, загальна вартість робіт – 300 мільйонів гривень. Це гроші, отримані за швейцарським проєктом SEKO та з міського бюджету. Повідомляється, ТЕЦ буде використовувати щепу будь-якого виду, без обмежень.

Зазначається, що 15 жовтня будівельники вперше провели тепловий запуск турбіни. За словами керівника комунального підприємства “Житомиртеплокомуненерго” Дмитра Рогожина, температуру котла інженери довели до трьохсот градусів. Саме такою вона буде під час роботи станції.

За планом, ТЕЦ дасть можливість менше витрачати газу та електроенергії для опалення.

“У такий спосіб ми технологічно зменшуємо залежність від вартості газу для наших жителів, – говорить Дмитро Рогожин. – Різкі коливання ціни на газ стануть не настільки відчутними, якими вони є зараз”.

Тестові випробування триватимуть упродовж двох місяців. Після цього теплоелектростанція почне постачати тепло споживачам – 18 тисячам жителів у 73 багатоквартирні будинки міста, котрі упродовж усього року зможуть мати гарячу воду та опалення в оселях.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають