9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 3 Жовтня, 2023

У Волновасі відкрили біогазовий завод

Біогазовий завод з перервою будували з 2013 року. Він буде вироблятиме електроенергію і тепло за рахунок відходів сільськогосподарського виробництва

Для будівництва заводу компанія ПрАТ “Екопровод” отримала кредит від ЄБРР 4,2 млн євро. За словами генерального директора Івана Мельника будівництво повинно було бути закінчено в 2014 році, але роботи довелося перепинити через бойові дій і нестабільності в регіоні.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на “Новости Донбасса

Незважаючи на запуск, підприємство досі не отримало «зелений тариф» на продаж виробленої електроенергії. Комісія яка повинна ухвалити дане рішення, не може зібратися в повному складі, через що процес затягується.

Крім біогазу з відходів сільгоспвиробництва отримуватимуть органічні добрива. Тож відкриття заводу має позитивно вплинути на сільське господарство району і області за рахунок використання органічних добрив та здешевлення вартості зернових. Лабораторія даного заводу здатна робити аналіз родючості грунтів, аналіз якості добрив, кормів, якості води.

У будівництві брали участь компанії з геранню, Австрії, Італії та України. Сировиною для біогазового заводу служать пожнивні залишки, солома, лушпиння насіння соняшнику і інші відходи очищення насіння. Вони доставляються на завод, завантажуються в спеціальні герметичні біореактори (біогазові установки), де і відбувається процес бродіння, в процесі якого і виділяється біогаз.

Останні новини:

Зараз читають