9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 8 Грудня, 2023

У шахту третього агрегату Ташлицької ГАЕС встановлено робоче колесо (фото)

У шахту третього агрегату Ташлицької ГАЕС 13 травня встановлено робоче колесо. Операцію заведення робочого колеса виконано за допомогою спеціального крана.  Діаметр вантажу – 6 метрів, вага – більше 110 тонн, матеріал – нержавіюча сталь. Щодо точності розміщення колеса, – вона визначається десятими частками міліметра, адже зазор між лабіринтним ущільненням корпусу та колесом не перевищує 1,5 мм.  

Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-центр Енергоатому.

Вітаючи будівельників та працівників каскаду ГЕС-ГАЕС, генеральний директор ВП ЮУАЕС  Володимир Лісніченко наголосив: «Сьогодні у нас справді визначний день. Здобуто чергову трудову перемогу. Переконаний, що подальші монтажні роботи на цьому будмайданчику пройдуть високими темпами і через короткий час ми вже зможемо стояти тут, поруч із зібраним третім агрегатом».

Встановлення робочого колеса – один з найважливіших етапів спорудження гідроагрегату. За словами будівельників, саме цей момент  вважаться символічним днем народження агрегату та дає старт його остаточному збиранню. Монтажні роботи проводяться під керівництвом шеф-інженерів Харківського турбінного заводу. У їх перебігу широко застосовується досвід, набутий у процесі будівництва першого та другого гідроагрегатів, які успішно експлуатуються на Ташлицькій ГАЕС з 2006-го та 2007-го років відповідно.

За даними фахівців, на сьогодні готовність будівельної частини третьої машини ГАЕС складає 80%, водоводу – 90%. Попереду – не менш складний і відповідальний процес придбання необхідного оснащення. Виготовлення деякого обладнання потребує немало часу – півтора року та більше, а також серйозних фінансових витрат. Будівельники впевнені, що за сприятливих умов третій агрегат може стати до лав діючих вже через 2 роки.

Додатково:

Високоманеврена Ташлицька ГАЕС – одна зі складових Южно-Українського енергокомплексу, що є єдиним в Україні підприємством з комплексним використанням базових ядерних, маневрених гідроакумулюючих потужностей та водних ресурсів річки Південний Буг. Основне призначення ТГАЕС – виробництво електроенергії для покриття вечірніх і ранішніх піків споживання та використання надлишкової нічної енергії.

На даному етапі на Южно-Українському енергокомплексі в експлуатації перебувають 3 атомні енергоблоки сумарною потужністю 3000 МВт Южно-Української АЕС, 2 гідроагрегати сумарною потужністю 9,8 МВт Олександрівської ГЕС і 2 гідроагрегати сумарною робочою потужністю в генераторному режимі 320 МВт Ташлицької ГАЕС.

Спорудження гідроакумулюючої електростанції триває. Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2007 року «Про затвердження проекту завершення будівництва Ташлицької ГАЕС» визначено введення в експлуатацію шести гідроагрегатів ТГАЕС загальною потужністю 906 МВт.

Останні новини:

Зараз читають