9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 8 Грудня, 2023

У Новоукраїнському районі запрацювала сонячна електростанція “Іванівка-2”

У с. Іванівка Новоукраїнського району ввели в дію другу сонячну фотоелектростанцію потужністю більше 3 тис. кВт. Вартість робіт із будівництва об’єкта та приєднання його до електромережі складала 104 мільйони гривень, загальна площа електростанції – 6 гектарів. Інвестором будівництва стало місцеве фермерське господарство “Омельяненко”. За словами керівника підприємства Сергія Омельяненка, в години пік електростанції “Іванівка” та “Іванівка-2” здатні забезпечити надходження до електромереж близько 4 тис. кВт екологічно чистої сонячної електроенергії.

У відкритті фотоелектростанції взяв участь голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко. Він привітав із подією присутніх на відкритті жителів села та високо оцінив діяльність Сергія Омельяненка.

Сьогодні ми бачимо яскравий приклад інвестування – більше 100 мільйонів гривень вкладено не просто у нову сучасну електростанцію, ці кошти стали частиною енергетичної незалежності України, – наголосив голова облдержадміністрації.

Сергій Кузьменко підкреслив, що останніми роками в області реалізовано вже низку енергетичних проектів, зокрема, це сонячні електростанції “Іванівка” та “Іванівка-2”, міні-ГЕС на території Гайворонського, Новоархангельского, Голованівського районів тощо.

Урядом України встановлено один з найвищих у Європі “зелених” тарифів – від 15 до 18 євроцентів за кВт/г, що є сьогодні важливим стимулом для реалізації енергетичних проектів. Завданням обласної влади є підтримка громадян та бізнесу, які сьогодні реалізують ініціативи у різних сферах, в тому числі й енергетиці, – зазначив він.

Прокоментував подію й Сергій Омельяненко. Він щиро подякував за підтримку Сергію Кузьменку, адже, під час роботи виникало чимало ситуацій, коли на заваді будівництву ставали необґрунтовані чиновницькі рішення. За його словами, саме завдяки втручанню голови облдержадміністрації, проект був доведений до логічного кінця.

Останні новини:

Зараз читають