9.5 C
Alba Iulia
Субота, 1 Жовтня, 2022

У Нікополі почалося будівництво сонячної електростанції, в котру Канада інвестує €15 млн

У Нікополі почалося будівництво сонячної електростанції, в яку канадська компанія «TIU Canada Ltd.», яка входить до «Refraction Asset Management»(RAM), інвестує €15 млн.

Урочиста закладка першої палі майбутнього енергетичного об’єкта, який розташується на території Нікопольського заводу феросплавів, відбулася 9 червня, повідомляє EcoTown з посиланням на НТМ.

СЕС розташується на ділянці площею 17,5 га, яка не використовувалася підприємством і перебувала у комунальній власності міста. Зводити об’єкт буде компанія «Екотехнік Нікополь», а встановлювати панелі ген. підрядник – українсько-французька фірма «Helios Strategia», головний офіс якої розташований у Дніпрі.

Протягом літа на території Нікопольського заводу феросплавів буде встановлено близько 31 250 панелей потужністю 0,32 кВт кожна. На СЕС будуть використовуватися китайські панелі, вироблені з дотриманням високих технологічних стандартів. Вони стійкі до механічних пошкоджень: граду та інших природних явищ, а також перевершують українські у співвідношенні ціна-якість.

blank

Передбачається, що сонячну електростанцію загальною потужністю 10,7МВт запустять вже у вересні цього року. 15,7 млн євро, які канадська сторона вкладе у СЕС, стануть найбільшою інвестицією з моменту підписання угоди про вільну торгівлю між Україною і Канадою.

За словами міського голови Нікополя Андрія Фисака, проект реалізуватиметься завдяки іноземним інвестиціям у місті вперше.

«Для Нікополя це велика подія, – наголосив мер. – Сонячна станція дозволить створити нові робочі місця та забезпечить надходження фінансових коштів до міського бюджету, які у подальшому дадуть можливість розвивати місто і зробити його більш комфортним».

blank

За словами Майкла Юрковича, президента компанії «Refraction Asset Management» (RAM), на даний момент готуються документи та відбираються земельні ділянки для будівництва ще декількох СЕС потужністю до 20 МВт і 30 МВт. «Дві сонячні станції плануємо розташувати у Нікопольському районі, – наголосив він. – Сьогодні інвестиції у відновлювану енергетику найприбутковіші, зокрема, будуючи СЕС в Україні ми підтримуємо соціальну сферу, робимо внесок у розвиток територіальної громади, реалізуємо ініціативи з корпоративної відповідальності та покращуємо імідж країни».

«Refraction Asset Management», яка знаходиться у місті Калгарі, провінція Альберта, має хорошу ділову репутацію. Компанія включає в себе Хеджинговий фонд, що інвестує у цінні папери підприємств всього світу – в Англії, Африці, Аргентині та ряді інших країн.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають