9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 24 Жовтня, 2021

У найбільшій електропідстанції Європи «Західноукраїнська» триває комплексна модернізація

 • На ПС 750 кВ «Західноукраїнська» тривають масштабні роботи із заміни фізично зношеного високовольтного обладнання напругою 750 кВ.

  Згідно з укладеним ДП «НЕК «Укренерго» контрактом UE/003В, що фінансується за кредитні кошти Міжнародного банку реконструкції та розвитку, у 2015-2016 роках на електропідстанцію було поставлене обладнання, а відповідно до Інвестпрограми на 2017 рік проводиться технічне переоснащення відкритого розподільчого устаткування 750 кВ із встановлення вказаного обладнання на восьми приєднаннях ВРП 750кВ.

  На трьох приєднаннях роботи уже завершені. Зокрема, замінено 9 однополюсних роз’єднувачів та 1 шинна опора на приєднанні АТ-1 та аналогічно на приєднанні АТ-3, однополюсні роз’єднувачі, 9 шинних опор, 1 фазу конденсатора зв’язку та 6 фаз трансформаторів напруги на приєднанні ПЛ 750 кВ Альбертірша. На даний час замінюється обладнання на приєднанні АТ-2.

  Незабаром розпочнуться роботи з технічного переоснащення відкритого розподільчого устаткування 750 кВ із заміною обладнання на наступних приєднаннях: I система шин 750 кВ, II система шин 750 кВ, ПЛ 750 кВ Західноукраїнська – Вінницька та ПЛ 750 кВ Західноукраїнська – Хмельницька АЕС.

  Загалом контрактом UE/003В передбачена заміна 90 однополюсних роз’єднувачів, 57 шинних опор, 24 фаз трансформаторів напруги, 3 фаз конденсаторів зв’язку та 1 ВЧ-загороджувача. Завершити виконання робіт планується до кінця року.

  Крім того, згідно з Інвестпрограмою на 2017 рік на ПС 750 кВ «Західноукраїнська» проведено заміну однієї фази реактора 750 кВ, який уже введений в роботу. Зараз триває заміна однієї фази автотрансформатора АТ-2 750 кВ.

  Заміна застарілого обладнання значно підвищить надійність та економічність роботи електропідстанції, дозволить у найближчому майбутньому перейти до створення автоматизованих систем управління технологічними процесами та зменшити витрати на обслуговування електрообладнання.


  ПС 750 кВ «Західноукраїнська» є найбільшою електропідстанцією у Європі зі встановленою потужністю 3000 МВА. Підстанція має безпосередні електричні зв’язки напругою  750 кВ з Рівненською та Хмельницькою АЕС; напругою 330кВ з Бурштинською ТЕС, Рівненським та Львівським  енерговузлами. Окремо виділена частина підстанції, до якої входять приєднання ПЛ 750 кВ Альбертірша і ПЛ 330 кВ Бурштинська ТЕС №1 та АТ-3, працює в паралельному режимі з енергосистемою Європи в складі “Острова Бурштинської ТЕС”.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Міноборони запроваджує сучасні підходи у розробці нового озброєння і техніки

  Міністерство оборони України оголосило про запровадження сучасних підходів у розробці нового озброєння, замість дослідно-конструкторських робіт, які тривають...

  Один з українських агрохолдингів планує збільшити експорт пшениці до Саудівської Аравії

  “Контінентал Фармерз Груп” планує вдвічі збільшити експорт пшениці до Саудівської Аравії.“Контінентал Фармерз Груп” багато експортує зерна в Китай,...

  ЮТЕМ-ЗМК виготовить металоконструкції для добудови аквапарку на Полтавщині

  Завод металоконструкцій і нестандартного обладнання ЮТЕМ-ЗМК підписав контракт на виробництво металоконструкцій для будівництва відкритого аквапарку в Полтавській області.

  В “Укрзалізниці” озвучили собівартість перевезення одного пасажира

  В середньому собівартість перевезення одного пасажира дальнього сполучення для "Укрзалізниці" може досягати 600 гривень, а в приміському - 80 гривень.

  На завершальний етап вийшло об’єднання Турбоатома та Електроважмашу

  Про це розповів виконувач обов'язків голови Харківської обласної адміністрації Олександр Скакун після наради у прем'єр-міністра, присвяченої новому харківському концерну «Українські енергетичні машини».

  У 2023 році може почати роботу Український кліматичний фонд

  Одне з головних завдань - заручитися підтримкою міжнародних фінансових організацій, які зможуть стати інвесторами.Про це передає Національний Промисловий Портал з...

  ВРУ ратифікувала угоду з ЄБРР щодо розвитку логістичної мережі Укрпошти

  Верховна Рада 21 жовтня ратифікувала гарантійну угоду "Проєкт розвитку АТ" Укрпошта ": Логістична мережа і Сільське відділення" між Україною та Європейським банком...

  На Донеччині планують побудувати содовий завод

  У Донецькій області планується створити нове виробництво кальцинованої соди в рамках проєкту індустріального хімічного парку "Слов'янський". Про це повідомляє пресслужба Донецької ОДА,...

  Зараз читають

  Україна вперше за десять років відновила експорт жита в Туреччину

  Компанія ALFA Smart Trading згідно з контрактом експортувала до Туреччини 10,336 тис. тонн жита.

  ДСНС продемонструвала новітні зразки вже закупленої техніки

  Представники Державної служби України з надзвичайних ситуацій в рамках виставки, яка проходила у Києві з 13 по...

  У Володимир-Волинському для військовослужбовців ЗСУ побудували житло (відео)

  14 жовтня 42 військовослужбовці Володимир-Волинського гарнізону отримали ордери на службове житло.Будинок зводили...

  ЗАЗ запустить виробництво бюджетної версії Lada Granta

  Запорізький автомобілебудівний завод (ЗАЗ) може налагодити випуск «спрощених» моделей Lada Granta.Таку інформацію оприлюднило...