9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 4 Жовтня, 2022

У Кам’янець-Подільському будують станцію потужністю 15МВт, яка вироблятиме тепло та електрику на трісці і пелетах

У Кам’янець-Подільському будують теплоелектростанцію, яка поєднуватиме виробництво теплової та електричної енергії газовими і твердопаливними котлами загальною потужністю 15 МВт.

Як зазначає головний інженер КП “Міськтепловоденергія” Василь Тарасюк, ТЕС, яка працюватиме на трісці і пелетах, дозволить обласному центру у опалювальному сезоні 2017-2018 рр. скоротити споживання газу щонайменше наполовину і зекономити близько 115 мільйонів гривень. Передає EcoTown, з посиланням на Depo.

blank

«У минулому опалювальному сезоні ми зменшили використання блакитного палива на 25%, а з 24 березня – взагалі його не споживаємо, – розповідає фахівець. – Зараз гаряче водопостачання повністю забезпечують твердопаливні котельні».

blank

blank

За словами в.о. першого заступника голови Хмельницької ОДА Олег Гуменний, теплоелектростанція на твердому паливі не лише дозволить комунальній енергетиці відмовитись від споживання природного газу, а й забезпечить обласний центр власною електроенергією. «Об’єкт стане яскравим прикладом енергетичної незалежності Кам’янець-Подільського,” – наголосив чиновник.

blank

За словами очільника Кам’янця-Подільського Михайла Сімашкевича, котли теплоелектростанції зможуть працювати на деревній трісці і на біопелетах.

“ТЕС безперебійно обслуговуватиме містян, – зауважив мер. – Ми залежатимемо лише від українського виробника”.

Як повідомляв Есоtown, проект, який реалізується за кошти кредиту Світового банку і цілком заслуговує на звання ексклюзивного, передбачає встановлення турбіни з модулем ОRС (Organic Rankine Cycle – органічний цикл Ренкіна), унікальність якої полягає у використанні рідини з температурою 200°С.

Впродовж останніх 4 років у Кам’янець-Подільському переводять котельні на тверде паливо – пелети із соломи, дерева та деревної щепи, а запуск теплоелектростанції на трісці і пелетах дозволить місту стати енергонезалежним.

blank

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають