9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 24 Березня, 2023

У Каховці сонячна станція потужністю 7МВт забезпечує електроенергією близько 3500 домогосподарств у погожий день

blankУ Каховці(Херсонська область) сонячна станція потужністю 7МВт може забезпечити електроенергією близько 3500 домогосподарств у погожий день.

СЕС, яку встановила на непридатній для сільськогосподарського використання землі компанія “С. Енерджі Херсон”, запрацювала у лютому. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на EcoTown.

Кремнієві фотоелектричні панелі виробляють електричну енергію постійного струму, використовуючи енергію сонця, інвертори перетворюють постійний струм на змінний частотою 50 Гц, трансформаторна підстанція підвищує напругу до необхідного рівня для видачі в електричну мережу обленерго, – пояснює керівник “С. Енерджі Херсон” Олександр Суровцев. – Як результат, у сонячний день опівдні наша станція здатна покрити потреби в електроенергії цілого району міста.

“Зелена енергетика” швидко не замінить собою атомну, але може стати значним конкурентом найбільш витратній і екологічно шкідливій тепловій енергетиці, впевнений керівник “С. Енерджі Херсон”.

Херсонська область і, зокрема, Каховка дуже приваблива для сонячної енергетики з географічної точки зору, – говорить Олександр Суровцев. – На додачу, місцева влада максимально сприяє розвитку таких проектів, тому ми розглядаємо можливість інвестувати у будівництво СЕС саме на цій території й надалі.

Кожен введений в експлуатацію МВт «зеленої» енергетики зменшує енергозалежність України від імпортних енергоносіїв та поліпшує екологічну ситуацію, наголошує Олександр Суровцев. «СЕС можуть забезпечувати електроенергією “дефіцитні” райони, а також окремі домогосподарства, – каже фахівець. – До того ж реалізація подібних проектів в енергоємних районах з видачею потужності на низькому класі напруги знижує технологічні втрати в мережах обленерго».

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають