9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 6 Грудня, 2022

У Харкові проведуть реконструкцію очисних споруд та почнуть виробляти електроенергію з біогазу

КП «Харківводоканал» і консорціум «TAHAL-KHILARI» (Ізраїль – Індія) сьогодні, 10 липня, підписали міжнародний договір «Реконструкція каналізаційних очисних споруд та лінії обробки мулу в м.Харкові».

Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Харківської міськради.

Церемонія підписання пройшла на комунальному підприємстві. В ній взяли участь генеральний директор КП «Харківводоканал» Віталій Панов, віце-президент «TAHAL Європа» Мони Бучнік, керівник проекту від консорціуму Валерій Шильман, представники Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Зазначимо, консорціум «TAHAL-KHILARI» переміг у міжнародних конкурсних торгах, які пройшли в два етапи за участю дев’яти компаній з різних країн світу. Проект реалізується в рамках всеукраїнського проекту «Розвиток міської інфраструктури – 2». Фінансування здійснюватиметься за рахунок кредитних коштів Міжнародного банку реконструкції та розвитку та Фонду чистих технологій. Загальна вартість проекту – понад 64 млн 782 тис. дол. США.

Як повідомив Віталій Панов, передбачена повна реконструкція міських очисних споруд №1 і 2 – починаючи від первинного (механічного) очищення стічних вод до очищення її біологічного складу, а також будівництво комплексу з переробки мулу і вироблення з нього біогазу, з якого згодом вироблятиметься електроенергія. Період реалізації контракту – 36 місяців.

Цей проект дасть можливість спалювати муловий осад і виробляти електроенергію, що природно відіб’ється економічно – ми отримаємо близько 38 тис. кіловатт-годин електроенергії щодоби. Це не той обсяг, який споживає «Харківводоканал», але тим не менше це частково зніме навантаження з підприємства. Крім того, найголовніше – ми вирішимо проблему утилізації мулового осаду. Це важлива екологічна складова, – зазначив Віталій Панов.

Також серед очікуваних результатів – зниження викидів в атмосферу СО2; виключення можливості витоку фільтра в грунтові води; запобігання загоряння осаду; зниження забруднюючих речовин, що надходять у річки Харкова зі стічними водами. Крім того, з’явиться можливість перегляду тарифів підприємства за рахунок самоокупності технології обробки.

Зі свого боку керівник проекту від консорціуму Валерій Шильман зазначив, що на КП «Харківводоканал» реалізують передові технології, встановлять сучасне європейське обладнання. Реалізація проекту складається з трьох етапів, перші два з яких – це проектування.

Перший етап плануємо реалізувати протягом півроку. Проектні рішення пройдуть державну експертизу. На підставі висновку держекспертів компанія отримає дозвіл на початок будівельно-монтажних робіт. У роботах, у тому числі, будуть задіяні місцеві підрядні організації, що дасть можливість створити нові робочі місця. А головні фахівці, наприклад, технологи, будуть з Ізраїлю, – повідомив Валерій Шильман.

Зазначимо, що за словами керівника центральної групи управління проектом «Розвиток міської інфраструктури – 2» від Мінрегіонбуду Віктора Дорошенка, харківський контракт – найбільший в проекті серед 12 водоканалів країни.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають