9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 26 Січня, 2021

У Харкові проведуть реконструкцію очисних споруд та почнуть виробляти електроенергію з біогазу

 • КП «Харківводоканал» і консорціум «TAHAL-KHILARI» (Ізраїль – Індія) сьогодні, 10 липня, підписали міжнародний договір «Реконструкція каналізаційних очисних споруд та лінії обробки мулу в м.Харкові».

  Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Харківської міськради.

  Церемонія підписання пройшла на комунальному підприємстві. В ній взяли участь генеральний директор КП «Харківводоканал» Віталій Панов, віце-президент «TAHAL Європа» Мони Бучнік, керівник проекту від консорціуму Валерій Шильман, представники Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

  Зазначимо, консорціум «TAHAL-KHILARI» переміг у міжнародних конкурсних торгах, які пройшли в два етапи за участю дев’яти компаній з різних країн світу. Проект реалізується в рамках всеукраїнського проекту «Розвиток міської інфраструктури – 2». Фінансування здійснюватиметься за рахунок кредитних коштів Міжнародного банку реконструкції та розвитку та Фонду чистих технологій. Загальна вартість проекту – понад 64 млн 782 тис. дол. США.

  Як повідомив Віталій Панов, передбачена повна реконструкція міських очисних споруд №1 і 2 – починаючи від первинного (механічного) очищення стічних вод до очищення її біологічного складу, а також будівництво комплексу з переробки мулу і вироблення з нього біогазу, з якого згодом вироблятиметься електроенергія. Період реалізації контракту – 36 місяців.

  Цей проект дасть можливість спалювати муловий осад і виробляти електроенергію, що природно відіб’ється економічно – ми отримаємо близько 38 тис. кіловатт-годин електроенергії щодоби. Це не той обсяг, який споживає «Харківводоканал», але тим не менше це частково зніме навантаження з підприємства. Крім того, найголовніше – ми вирішимо проблему утилізації мулового осаду. Це важлива екологічна складова, – зазначив Віталій Панов.

  Також серед очікуваних результатів – зниження викидів в атмосферу СО2; виключення можливості витоку фільтра в грунтові води; запобігання загоряння осаду; зниження забруднюючих речовин, що надходять у річки Харкова зі стічними водами. Крім того, з’явиться можливість перегляду тарифів підприємства за рахунок самоокупності технології обробки.

  Зі свого боку керівник проекту від консорціуму Валерій Шильман зазначив, що на КП «Харківводоканал» реалізують передові технології, встановлять сучасне європейське обладнання. Реалізація проекту складається з трьох етапів, перші два з яких – це проектування.

  Перший етап плануємо реалізувати протягом півроку. Проектні рішення пройдуть державну експертизу. На підставі висновку держекспертів компанія отримає дозвіл на початок будівельно-монтажних робіт. У роботах, у тому числі, будуть задіяні місцеві підрядні організації, що дасть можливість створити нові робочі місця. А головні фахівці, наприклад, технологи, будуть з Ізраїлю, – повідомив Валерій Шильман.

  Зазначимо, що за словами керівника центральної групи управління проектом «Розвиток міської інфраструктури – 2» від Мінрегіонбуду Віктора Дорошенка, харківський контракт – найбільший в проекті серед 12 водоканалів країни.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  В Україні готують проєкт наукового парку для інноваційного підприємництва та комерціалізації розробок

  Науковий парк «Академ.Сіті» створить середовище для інноваційного підприємництва та комерціалізації наукових розробок.Про цю...

  Флот “Нібулону” торік збільшив перевезення вантажів на 9%

  Флот компанії "Нібулон", одного з найбільших агроекспортерів України, в період навігації 2020 року перевіз рекордні 4,14 мільйона тонн вантажів, перевищивши показник 2019...

  “Укрспецекспорт” імпортував 250 турецьких полімерних пістолетів SAR 9

  Держкомпанія «Укрспецекспорт» наприкінці 2020 року поставила в Україну 250 турецьких полімерних пістолетів Sarsilmaz SAR 9 калібру 9х19 мм загальною вартістю 104 680...

  В рамках реалізації проєкту Kyiv City Express запустять комфортабельну електричку до Бучі

  Найближчим часом за напрямком Київ — Коцюбинське — Ірпінь — Буча, в рамках проєкту Kyiv City Express, запустять додаткову комфортабельну електричку.

  Завод “Маяк” почав процедуру поставлення на озброєння боєприпасу для ударних дронів

  Спеціалісти ПАТ "Завод "Маяк", що входить до складу ДК "Укроборонпром", спільно з колегами з ГС А2724 "Аеророзвідка" почали процедуру постановки на озброєння...

  Компанія «Талан» розробила нову модель зимових берців

  Нова модель зимових армійських черевиків після попередніх і військових випробувань буде запропонована Збройним Силам України на зміну нинішній зимової моделі.

  На реконструкцію аеропорту в Одесі виділили 703 мільйони гривень

  У 2021 році продовжиться реалізація проєкту з реконструкції аеродромного комплексу в Міжнародному аеропорту «Одеса».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ШоТам.

  «Аеротехніка» розробила модернізацію зенітно-ракетного комплексу «Куб»

  Науково-виробниче підприємство «Аеротехніка-МЛТ» представила свою модернізацію ЗРК «Куб» («Квадрат») до версії 2K12M1-2Д «Квадрат-2Д».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Зараз читають

  Україна входить у трійку лідерів з експорту курятини до ЄС

  Україна залишається одним з найбільших постачальників м’яса курятини на ринок Європейського Союзу. Передає Національний Промисловий...

  “Епіцентр” інвестує понад $1,2 млрд у розвиток

  Генеральний директор групи компаній "Епіцентр К" Петро Михайлишин повідомив, що у наступні два роки компанія запланувала вкласти...

  Hapag-Lloyd запускає в Україні контейнерні поїзди

  Судноплавна компанія Hapag-Lloyd запускає блок-поїзди в Україні, які курсуватимуть з Одеси до Києва, Дніпра та Харкова.

  Держава профінансує реконструкцію восьми інфраструктурних об’єктів на Вінничині

  На Вінниччині цьогоріч ДФРР (Державний фонд регіонального розвитку) профінансує реконструкцію восьми об’єктів «Великого будівництва» - семи інфраструктурних...