9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 29 Листопада, 2021

У Харківській області запрацювала потужна теплова станція на лушпинні

Поблизу Нової Водолаги у Харківській області розпочала роботу теплова електростанція на лушпинні соняшнику. БіоТЕС було введено в експлуатацію групою компаній “Агроліга”.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Енергореформа

Будівництво станції тривало два роки. Планується, що на повну потужність підприємство вийде до Нового року. Станція оснащена двома паровими котлами паропродуктивністю 16 тонн/год кожний, паротурбінною установкою потужністю 7МВт, системою золовидалення, сухою градирнею із замкнутою системою охолодження води та іншими необхідними агрегатами. Система моніторингу викидів та система очищення дозволяє видалити 99% золи, що відповідатиме українським та європейським нормам. Станція працюватиме на лушпинні або пелеті соняшнику.

Лушпиння соняшнику звозитимуть з олієпресових заводів. Колишні відходи – близько 14% від всієї маси переробленого насіння соняшнику стануть екологічно чистим поновлюваним паливом, – зазначили у компанії.

Група компаній “Агроліга” обробляє близько 10 тис. га земель. Потужності маслозаводів компанії складають 42 тис. та 110 тис. тонн на рік.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають